Kamil Stoch mistrzem Polski!

by - 4:48 PM

Końca dobiegły Zimowe Mistrzostwa Polski rozgrywane na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Kamil Stoch, po skoku na 140. m. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, skacząc 136. metrów. Stefan Hula po skoku na 126,5. m zajmował trzecie miejsce. Na taką samą odległość poszybował Maciej Kot, zajmując czwartą pozycję, ale Hula otrzymał więcej punktów za styl. Jakub Wolny po pierwszej serii zajmował piąte miejsce (124,5.m). Wicelider klasyfikacji Pucharu Świata, Piotr Żyła po skoku na 117. metrów uplasował się dopiero na 7. miejscu. Pierwszą dziesiątkę zamknął Kacper Juroszek (122. m).

Po drugiej serii, tuż za mistrzem Polski, na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, oddając drugi skok na 119. m.  Trzecie miejsce wywalczył Stefan Hula (121,5. m). Tuż za podium uplasował się Maciej Kot (120,5. m).  Jakub Wolny ukończył rywalizację na miejscu piątym (119,5. m). Z kolei Piotr Żyła zajął końcowo 6. pozycję.

W konkursie oglądaliśmy jedynie dwóch zawodników z kadry B - Bartosza Czyża, który oddał skoki na 125. m i 115,5. m, kończąc zawody na 9.  miejscu oraz Aleksandra Zniszczoła (118,5. m /125. m), miejsce siódme.

Źródło: informacja własna.