Geiger pewny siebie przed konkursem na rodzinnej skoczni

by - 4:21 PM


Niemiec Karl Geiger nie mógł wymarzyć sobie lepszego momentu na pierwszą w karierze wygraną zawodów Pucharu Świata. Pochodzący z Oberstdorfu zawodnik zwyciężył w Engelbergu na dwa tygodnie przed rywalizacją w swoim rodzinnym mieście. To wydarzenie dało mu dużo pewności siebie.

-Ostatni przed Turniejem Czterech Skoczni weekend Pucharu Świata był niesamowity. Moje pierwsze zwycięstwo w karierze, a następnego dnia czwarte miejsce naprawdę dodały mi pewności siebie. Po pełnym sukcesów lecie udało mi się pokazać dobrą dyspozycję także w zimie. Teraz widzę nawet, że jeśli wszystko idzie dobrze, jestem w stanie zajmować czołowe lokaty. Dlatego z tym większą niecierpliwością czekam na Turniej Czterech Skoczni, a zwłaszcza na jego inaugurację w Oberstdorfie. Po sukcesie w Engelbergu mogę być zrelaksowany. Obecność moich przyjaciół i rodziny wśród kibiców to świetne uczucie. Atmosfera na skoczni jest wyjątkowa - wyznaje Geiger na łamach komitetu prasowego Niemieckiego Związku Narciarskiego. 

Pewność siebie zawodnika znajduje potwierdzenie w wynikach. Wszystkie konkursy Pucharu Świata w tym sezonie zakończył jak dotąd w czołowej dziesiątce. W klasyfikacji generalnej daje mu to czwarte miejsce i czyni go jednym z pretendentów do najwyższych lokat w Turnieju Czterech Skoczni. Geiger nie chce się jednak skupiać na statystykach przed rozpoczęciem tej prestiżowej imprezy:

- Bez względu na to, że jest to Turniej Czterech Skoczni, będę skupiał się na każdym konkursie z osobna i zaufam swojej technice. Rezultat w klasyfikacji generalnej całej imprezy zależy też od wielu detali, na które nie mam wpływu. 

Trener reprezentacji Niemiec - Werner Schuster jest pewny, że Karl Geiger i Stephan Leyhe (który w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje miejsce szóste) mogą stać się liderami zespołu w miejsce skoczków, którzy w tej chwili jeszcze nie pokazują swojej optymalnej formy:

- Andreas Wellinger, Richard Freitag i Severin Freund, którzy byli najmocniejszymi punktami zespołu w przeszłości, na początku sezonu nie pokazali pełni swoich możliwości. Bardzo dobre rezultaty zanotowali z kolei Karl Geiger i Stephan Leyhe, którzy są obecnie w gronie faworytów Turnieju Czterech Skoczni - mówi Schuster.

Źródło: komunikat prasowy DSV

You May Also Like

0 komentarze