FIS Cup: Kolejny triumf Egloffa w Park City

by - 5:03 PM

Zawody cyklu FIS Cup w Park City nie przynoszą kibicom wielu niespodzianek. W dzisiejszym konkursie ponownie zwyciężył Luca Egloff. Co więcej, w porównaniu do wczorajszej rywalizacji, nie zmienił się skład całego podium. Kolejny raz drugi był Hiroaki Watanabe, a trzeci Casey Larson.

Zwycięstwo Szwajcarowi przyniosły skoki na 95,5 i 94,5 metra. Japończyk uzyskał dziś 95,5 i 93,5 metra, a Amerykanin 94,5 i 93 metry. Czwarte miejsce zajął Matthew Soukup, a piąte Andrew Urlaub. Na szóstej pozycji uplasował się Greyson Scharffs, a na siódmej Federico Cecon. Na ósmej lokacji konkurs ukończył Guang Yang, na dziewiątej zaś Francesco Cecon. Zaskoczeniem, ale oczywiście pozytywnym, może być skoczek, który zamknął pierwszą dziesiątkę. Jest nim Węgier(!) Florian Molnar.

W dzisiejszej rywalizacji udział wzięło 24 zawodników, a jej pełne wyniki znajdziecie tutaj. Na starcie ponownie nie pojawili się Polacy.

Konkursy w Park City kończyły 3 period FC 2018/2019. Dobra dyspozycja Szwajcarów, Austriaków i Japończyków przełożyła się na dodatkowe miejsca startowe dla ich reprezentacji w nadchodzącym okresie Pucharu Kontynentalnego.

Następne zawody z cyklu FIS Cup odbędą się w dniach 12-13 stycznia w Zakopanem! Z kim z was spotkamy się na Wielkiej Krokwi?

źródło: informacja własna