FIS Camp w Szczyrku

by - 7:17 PM


W przed świąteczny tydzień (17-22 grudnia)  w Szczyrku odbył się tzw. FIS Camp. Na obozie treningowym zorganizowanym przez Międzynarodową Federację Narciarską zameldowali się zawodnicy z państw, które nie odnoszą znaczących sukcesów w sportach zimowych na arenie międzynarodowej. 

 FIS podjęło się organizacji takich obozów już w 2012 roku, ale dopiero dwa lata później, w 2014 roku weszły one do kalendarza przygotowań, mniej rozwijających się reprezentacji. FIS Campy organizowane są dla dyscyplin takich jak: narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, snowboarding, narciarstwo dowolne, skoki narciarskie i kombinacja norweska. 

W obozie zorganizowanym w Szczyrku udział wzięło 36. zawodników i 15. zawodniczek, z takich państw jak Białoruś, Bułgaria, Estonia, Gruzja, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Ukraina i Węgry. Treningi odbyły się pod okiem Sandro Samburago (były włoski skoczek). Zawodnicy, pomimo początkowych problemów z pogodą, trenowali na kompleksie Skalite w Szczyrku (K-40, K-70) oraz na małych skoczniach w Wiśle (K-9, K-19). 

Po treningach zawodnicy mieli możliwość zwiedzenia Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, oraz muzeum, w którym podziwiali trofea zdobyte przez wybitnego polskiego skoczka, a w ostatni dzień FIS Campu, młodych zawodników odwiedził sam Adam Małysz. 

Kolejny taki obóz treningowy zorganizowany zostanie w lipcu 2019 roku. 


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze