First Minute PK Zakopane

by - 11:40 AM


Jako, że w ten weekend startuje Puchar Kontynentalny, który wysuwa się na pierwszy plan z powodu odwołania zawodów w Titisee-Neustadt, postanowiłyśmy już teraz przybliżyć wam, co będzie się działo w marcu w Zakopanem. Otóż właśnie wtedy PK zawita pod samiuśkie Tatry! 

Dokładnie w dniach 16-17. marca 2019 (sobota i niedziela) na Wielkiej Krokwi skoczkowie rywalizować będą w ramach cyklu CoC. Jeśli jesteście zagorzałymi kibicami, z pewnością chcielibyście zmagania te obejrzeć na własne oczy. Przychodzimy więc z pomocą, jak zorganizować sobie dojazd i nocleg w Zakopanem. 

Z Krakowa do Zakopanego najłatwiej dostać się busem. Odjeżdżają one z górnej płyty MDA. Przejazd na tej trasie oferuje kilka firm transportowych - Szwagropol, Majerbus oraz Maxbus. Dzięki temu busy kursują naprawdę często, więc nie musicie się martwić, jeśli na któryś nie zdążycie. Bilet kosztuje jedynie albo aż 20 złotych. My sugerujemy do Zakopanego wyruszyć w piątek, liczcie się więc z tym, że podróż może przedłużać się z powodu korków. 

Z Warszawy do stolicy polskich Tatr można jechać również przez Kraków (dokąd najwygodniej udać się pociągiem, co preferuję ja) lub bezpośrednio autokarem, np. przewoźnika Zuma Travel. Czas przejazdu wynosi około 7 godzin, a jego koszt to 60 złotych. 

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, również wyszukałyśmy kilka przykładowych propozycji. Cena każdej z nich obejmuje pobyt dwóch osób dorosłych przez trzy noce.  
Willa Orla - 396 złotych 
Willa Ryś - 357 złotych 
Willa Jaszczurówka 26 - 270 złotych 
Willa Carlton - 467 złotych 
Willa u Bohuna - 378 złotych 

Być może weekend w marcu w Zakopanem nie należy do najtańszych, warto jednak się tam wybrać, ponieważ zawody Pucharu Kontynentalnego bywają bardzo emocjonujące. Nas na Wielkiej Krokwi spotkacie na pewno!

źródło: informacja własna; booking.com

You May Also Like

0 komentarze