Engelberg - seria próbna

by - 3:45 PM


Już wczorajsze kwalifikacje przyniosły nam wiele emocji. Wygrana Ryoyu Kobayashiego, 4 miejsce Kamila Stocha, fenomenalny comeback Petera Prevca czy zabrana ostatnia miseczka ryżu Domena Prevca (rozumiem jakby był Japończykiem, ale on jest Słoweńcem....) już przeszły do historii. Tak samo seria próbna, która (może) powiedziała nam wiele o faworytach dzisiejszego konkursu. 

Zwycięzcą okazał się (nie)oczekiwanie Stephan Leyhe, zaś dotychczasowy triumfator, Ryoyu Kobayashi spadł na miejsce czwarte. Na podium znalazło się dwóch Polaków - oczywiście są to Kamil Stoch (pozycja 2.) oraz Piotr Żyła (miejsce 3.).

Wyżej wspomniany demon prędkości, Domen Prevc, który ciągle jest rekordzistą obiektu, wyjątkowo się tu nie popisuje. Może naprawdę zabrali mu tą miseczkę przed konkursem i chłopak nie ma siły? Jego brat natomiast wręcz przeciwnie. Wymarznie, oj wymarznie on dziś na miejscu dla lidera. Podczas serii próbnej postał tam trochę, aż zaczął tracić prowadzenie na rzecz zawodników (oprócz oczywistych faworytów) za których normalnie nie dalibyśmy 5 złotych. Zapowiada się ciekawy konkurs!

Czy będzie to kwestia szczęścia czy rzeczywistych wyników? Biorąc pod uwagę żonglowanie punktami przez sędziów może być interesująco.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze