Engelberg bezpieczny!

by - 9:48 PM

www.skisprungschanzen.com


Zaledwie trzy dni po odwołanych zawodach w Titisee-Neustadt, stwierdzono, że Engelberg jest bezpieczny. Organizatorzy dali konkursom w Szwajcarii zielone światło, a zatem nie będzie kolejnego weekendu bez skoków narciarskich.


Obecnie, w praktycznie całej Europie, panują dość wysokie temperatury. W Engelbergu również jest za ciepło, ale na szczęście w terminie planowanych zawodów ma się zrobić chłodniej! Co prawda, skocznia w tym szwajcarskim mieście nie jest jeszcze całkowicie pokryta sztucznym śniegiem, ale nie ma powodów, by konkursy nie mogły się odbyć.


Wspomniane wcześniej Titisee-Neustadt i miejscowość położoną u podnóża Titlis (szczyt Alp Berneńskich) dzieli zaledwie 200 km. Klimat więc jest podobny, ale ku szczęściu "Anielskiej Góry" zawody mają miejsce tydzień później. W tym czasie ma się zrobić zimniej i skocznia będzie mogła zostać otulona śniegiem oraz idealnie przygotowana na Puchar Świata. 

"Oczekujemy, że zapowiadane zimno przyjdzie i pojawi się śnieg, by dać nam prawdziwie zimową aurę. Na pewno jesteśmy bezpieczni. Już dostajemy śnieg, prosto z góry Gotthard, z którym zaczniemy przygotowywać skocznię na konkursy. Pogoda sprawia, że będzie nam łatwiej przygotować wszystko na Puchar Świata. Przy temperaturach poniżej zera, będziemy mogli zapewnić drużynom doskonale przygotowaną skocznię, do czego tutaj w Engelbergu są przyzwyczajeni najlepsi skoczkowie na świecie" - powiedział Hubert Mathis, który już od tygodni pracuje nad tym wydarzeniem i to on będzie szefem zawodów w weekend z zawodami w Szwajcarii. 

"W tej chwili jestem przekonany, że możemy się spodziewać weekendu skoków narciarskich z doskonałymi warunkami tutaj, w Engelbergu", podsumował.Zielone światło dostały również zawody Pucharu Świata Pań. W ten sam weekend ich konkursy odbędą się w Premanon (Francja). W ciągu przyszłych paru dni zrobi się chłodniej i skocznia będzie przygotowana na kolejny etap PŚ kobiet.


źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze