Czy Jan Ziobro wróci do skoków narciarskich?

by - 8:47 PM


Na początku tego roku kibice skoków narciarskich chcąc nie chcąc uczestniczyli w dość medialnym sporze pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim, a Janem Ziobro. Skoczek z e Spytkowic postanowił wtedy zawiesić swoją karierę. Edward Przybyła, sędzia i trener, twierdzi, że Ziobro do skakania już nie wróci.

Pięć lat temu 22-letni wówczas skoczek zachwycił kibiców na całym świecie sensacyjnie wygrywając jeden z konkursów Pucharu Świata w Engelbergu, a w drugim stając na trzecim stopniu podium. Polscy sympatycy skoków narciarskich oszaleli z radości wróżąc młodemu skoczkowi karierę na miarę Adama Małysza. Wszystkim wydawało się wtedy, że Ziobro będzie przez najbliższe lata stanowić o sile reprezentacji Polski. Niestety dalsza kariera skoczka nie potoczyła się tak, jak by wymarzyli sobie to zarówno kibice, jak i sam zawodnik.

Kariera Jana Ziobry zawieszona jest od stycznia bieżącego roku, kiedy to postanowił on opublikować w internecie film, w którym żali się na nieuczciwe traktowanie go przez członków sztabu szkoleniowego kadry. Narodził się konflikt, którego nie udało się załagodzić i od tamtej pory narty skoczka ze Spytkowic wiszą na kołku.

Jan Ziobro nie może jednak narzekać na brak zajęć, bowiem ma swoją firmę produkującą meble, w której również sam pracuje fizycznie. Według Edwarda Przybyły, który w przeszłości był trenerem Ziobry, 27-latek do skoków już nie wróci:
- Po takiej przerwie potrzeba ciężkiej harówy. A przecież praca, jaką wykonuje, wymaga od niego siedzenia na telefonie, często zarywania nocy. Zawodnicy w kadrze nie mają głowy zaprzątniętej innymi rzeczami. Dla nich liczą się skoki i niczym nie muszą się przejmować.

Trudno powiedzieć czy zobaczymy jeszcze kiedyś Jana Ziobro na rozbiegu. Jedno jest jednak pewne - dopóki konflikt nie zostanie rozwiązany, a wszystkie sprawy wyjaśnione, raczej nie zobaczymy skoczka z Rabki-Zdrój w okolicach skoczni. 


Źródło: sportowefakty.pl

You May Also Like

0 komentarze