Czesi optymistyczni przed TCS

by - 12:30 PM


W Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy czterech reprezentantów Czech - Romana Koudelkę, Viktora Poláška, Lukáša Hlavę i Čestmíra Kožíška. Trener reprezentacji naszych południowych sąsiadów ocenia pozytywnie ich przygotowanie do zbliżającej się imprezy. 

W tej chwili czeska kadra trenuje poza swoim krajem - nie znaleźli w nim odpowiedniego miejsca do szkolenia. Do Oberstdorfu udadzą się 27 grudnia. 

Obecnie koncentrujemy się na dopracowaniu niektórych szczegółów technicznych, by każdy zawodnik mógł oddać możliwie najlepszy skok – wyjaśnia trener reprezentacji Czech, David Jiroutek.

Czesi szczególne nadzieje wiążą z występem duetu Koudelka - Polasek. Pierwszy z nich przed tygodniem w Engelbergu zajął najlepsze miejsce od kilkunastu miesięcy. Polasek z kolei w trakcie miesiąca rywalizacji zdobył więcej punktów PŚ niż w rekordowym dla siebie sezonie 2016/17. 

Forma Romana Koudelki rośnie i pomimo dobrych wyników w ostatnim konkursie, wciąż mamy dużo pracy i widzimy rezerwy, co jest bardzo optymistyczne. Viktor Polášek ma jak na razie najlepszy sezon w Pucharze Świata, co potwierdza zdobywając regularnie punkty. Lukáš Hlava i Čestmír Kožíšek mieli już dobre skoki w tym sezonie. Wierzę, że dzięki swojemu doświadczeniu osiągną lepsze rezultaty w kolejnej części Pucharu Świata. Ważne będą także święta. Mocno wierzę, że chłopcy odpoczną w ich trakcie w rodzinnym gronie - komentuje Jiroutek.

Optymistą przed kolejnymi etapami PŚ jest również były czeski zawodnik, a obecnie poseł - Jakub Janda:

– Pierwsza część sezonu, po której nastąpi Turniej Czterech Skoczni, pokazała nam, że forma naszych skoczków rośnie. Cieszę się, że wszystkim udało się zdobyć punkty. Celem jest, regularnie punktowanie i awanse do drugiej serii zawodów.

Najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje w tej chwili Roman Koudelka - 15-tą. W pierwszej trzydziestce PŚ jest także 27-my Viktor Polášek. Przypomnijmy, najlepszym miejscem w klasyfikacji generalnej zajętym przez Czecha w zeszłym sezonie była 35. pozycja Čestmíra Kožíška. Czy oznacza to, że czeskie skoki wrócą w końcu na właściwe tory?

Źródło: www.czech-ski.com

You May Also Like

0 komentarze