Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zapomniane skocznie w Polsce - Dzianisz

by - 7:32 PMPodhale. Dzianisz - wieś położona w województwie małopolskim. Zamieszkuje ją zaledwie 1800 ludzi (dane na 2006 rok), a turyści odwiedzają ją głównie w celu odwiedzenia drewnianego kościoła zbudowanego w 1932 roku. Mało kto wie, że znajduje się tutaj skocznia narciarska.

Niestety niewiele wiadomo o historii tego obiektu. Jego punkt konstrukcyjny znajduje się na 50 metrze i jest zbudowany w większości z drewna. Nie posiada igelitu, a trenuje na niej klub znany ze sportów zimowych - UKS Ostrysz Dzianisz.  

Prawdopodobnie już w latach 90. można było zobaczyć zawodników oddających tutaj skoki. 
Obecnie skocznia jest w nienagannym stanie, aczkolwiek mało kto na niej się pojawia. Teraz, gdy oficjalnie otwarto kompleks skoczni w Chochołowie, najpewniej nie będzie w ogóle chętnych, by trenować na tym obiekcie.W rozmowie z Przeglądem Sportowym, Krzysztof Miętus wspomniał, że czasem wraz z kolegami próbowali tu swoich sił w oddaniu skoków na nartach zjazdowych. Jednak wraz z zawaleniem się mostu nad potokiem skocznia po prostu umarła.

Tu możecie zobaczyć filmik pochodzący z 2002 roku, na którym sportowcy oddają skoki na obiekcie w Dzianiszu: archiwum, skoki w Dzianiszu


źródło: www.skisprungschanzen.com / www.przegladsportowy.pl

You May Also Like

0 komentarze