Top tygodnia - 19-25 listopada

by - 12:50 PM

Dzisiaj zaczynamy nowy tydzień, więc należy podsumować ten poprzedni. O czym było głośno w świecie skoków przez ostatnie 7 dni? Sprawdźcie sami.

Kamil Stoch i Piotr Żyła na podium konkursu w Ruce.
Po burzliwym, a raczej wietrznym, sobotnim konkursie w Finlandii i przeprowadzeniu jedynie pierwszej serii, na podium stanęli dwaj Polacy - Kamil Stoch po skoku na 140,5. metra zajął drugą pozycję, tuż za Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Piotr Żyła skacząc 136. metrów wywalczył trzecie miejsce. I tak właśnie przedstawia się klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Severin Freund oddał swoje pierwsze skoki w konkursie od 690 dni.
Niemiecki skoczek pojawił się razem ze swoją drużyną na konkursach w Finlandii. W pierwszy dzień podczas treningów oddał skok na 125.  metr. W sobotnim konkursie Severin zajął 29. miejsce, ze skokiem na 128,5. m. Niestety niedzielne zawody Niemiec zakończył na 31. miejscu, nie zakwalifikowując się  do drugiej serii.

Ryoyu Kobayashi wygrał dwa konkursy z rzędu.
Weekend w Finlandii zdecydowanie należał do młodszego z braci Kabayashich. Ryoyu po raz pierwszy w karierze sięgnął po zwycięstwo w konkursie PŚ. W pierwszy dzień wygraną dał mu skok na 138,5. metra. W pierwszej serii niedzielnych zawodów Japończyk objął prowadzenie skacząc 140. metrów. W drugiej serii, japoński trener zdecydował się na obniżenie belki dla Ryoyu, z dziesiątej na ósmą i było to bardzo dobre posunięcie. Japończyk swoim skokiem wyrównał rekord skoczni (147,5. m) należący do Stefana Krafta. Przewaga Kobayashiego nad Andreasem Wellingerem, który ostatecznie zajął drugie miejsce, wynosiła aż 22 punkty!

Artii Aigro z pierwszymi punktami w Pucharze Świata.
Młody Estoński skoczek, podczas niedzielnego konkursu zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata i tym samym został czwartym w historii Estonii, skoczkiem punktującym w zawodach tej rangi. Artii Aigro ostatecznie zajął 19. pozycję w konkursie.

Bilety na Turniej Czterech Skoczni rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
Już 29 grudnia w Oberstdorfie będą miały miejsce kwalifikacje do pierwszego konkursu rozgrywanego w ramach 67. Turnieju Czterech Skoczni, a dzień później odbędą się zawody. Niestety wszystkie bilety na konkurs odbywający się 30. grudnia zostały wyprzedane. Więcej o tym pisałyśmy tutaj.

Źródło: informacja własna/skokiokiemkobiet.pl