Obsługiwane przez usługę Blogger.

Top tygodnia - 12-18 listopada

by - 3:43 PM


Jest poniedziałek, a co za tym idzie, mamy nowy tydzień. Czas zatem podsumować wydarzenia minionych siedmiu dni. Co wydarzyło się w świecie skoków od 12. listopada do wczoraj? Zobaczcie sami.

1. Inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Świata.
Najważniejsze wydarzenie zeszłego tygodnia. W piątek w Wiśle na skoczni imienia Adama Małysza odbyły się kwalifikacje, których triumfatorem został zwycięzca Letniego Grand Prix, Rosjanin Ewgienij Klimow. Ogromną sensacją tego dnia była 48 pozycja Kamila Stocha. Następnego dnia miał miejsce konkurs drużynowy. Zwyciężyli, ku ogromnemu zdziwieniu swojego trenera, Polacy. Na podium oprócz gospodarzy znaleźli się Niemcy i Austriacy. Słoweńcy byli dopiero na siódmym miejscu, a Norwegowie, czyli obrońcy Pucharu Narodów, nie awansowali do drugiej serii przez dyskwalifikację Roberta Johanssona. Weekend inauguracyjny zakończył się konkursem indywidualnym, który wygrał, podobnie jak kwalifikacje dwa dni wcześniej, Ewgienij Klimow. Podium uzupełnili Stephan Leyhe i Ryoyu Kobayashi. Dla każdego z nich było to pierwsze podium w karierze. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, który po pierwszej serii był drugi.

2. Calgary jednak nie podejmie się organizacji ZIO? 
Jeszcze do niedawna w walce o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 znajdowały się trzy kandydatury: Sztokholmu, Madiolanu i Cortiny D'Ampezzo oraz Calgary. 13 listopada w tym ostatnim odbyło się niewiążące referendum, w którym zapytano mieszkańców o ich opinię odnośnie organizacji imprezy. Według nieoficjalnych wyników 56% mieszkańców spośród 767 734 uprawnionych do głosowania sprzeciwiło się pomysłowi.

3. Nowości w PZN
16 listopada 2018 roku podpisano umowę o przedłużenie współpracy pomiędzy LOTOS S.A i PZN.  Kontrakt podpisał Apoloniusz Tajner, prezes PZN, który wspomniał o owocnej współpracy z grupą LOTOS S.A., która trwa już od ponad 15 lat. Warto dodać, że jest to najdłużej trwająca współpraca LOTOSu oraz jeden z najdłuższych kontraktów na polskim rynku. 
Dodatkowo PZN zakomunikował, że zawodnicy nie muszą kończyć kariery ze względu na brak odpowiednich środków. Skoczkowie z kadry B polskich skoków, jak i zawodnicy kombinacji norweskiej dostaną dodatkowe wynagrodzenie, które pozwoli im trenować, nie łącząc tego z pracą zawodową. Choć pieniądze, które dostaną, nie będą wielkie, bo będzie to tylko 1,5-2 tys. zł, to jednak z pewnością pomogą zapewnić zawodnikom podstawowe potrzeby. Dodatkowo powstanie system premii dla skoczków z dobrymi wynikami.

4. Vikersund wraca do kalendarza PŚ
Dwa miesiące temu FIS nie wydał zgody na przyznanie homologacji dla skoczni w Vikersund uzasadniając swoją decyzję nieodpowiednimi parametrami obiektu. Decyzja ta spowodowała, że planowane na 16-17 marca 2019 roku konkursy Pucharu Świata w Norwegii nie mogłyby się odbyć. Władze obiektu postanowiły tak łatwo się nie poddawać i po kilku próbach, podczas rady FIS, udało im się przekonać Federację do swoich postulatów. Dzięki temu największa skocznia świata będzie jednak gościć najlepszych skoczków globu. Przypomnijmy, że zawody w Vikersund wchodzą w skład cyklu Raw Air, który w ostatnim sezonie wygrał Kamil Stoch.

5. Kolejny potomek Andersa Jacobsena
W piątek 16 listopada na świat przyszło trzecie dziecko Andersa Jacobsena i jego żony Brigitte. Chłopiec gdy się urodził, miał długość 52,5 centymetra i ważył 3,730 gramów. Jacobsen przekazał informacje o urodzinach w swoich mediach społecznościowych. 

6. Milka i Fortuna nowymi sponsorami polskich skoczków narciarskich
Na oficjalnej konferencji prasowej przed konkursami w Wiśle przedstawiciele producenta czekolad oraz reprezentacji Polski ogłosili, że Milka od tego sezonu będzie jednym z głównych sponsorów naszej kadry narodowej. Podczas tego spotkania, Polski Związek Narciarski zawarł jeszcze jedną nową umowę partnerską - z zakładami bukmacherskimi Fortuna. 


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze