Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP 10 SKOCZNYCH PIOSENEK WEDŁUG MARTY

by - 10:21 AM


Puchar Świata zbliża się wielkimi krokami. To idealny moment, żeby stworzyć playlistę, która umili nam czas oczekiwania na pierwszy konkurs. Dzisiaj nareszcie nadszedł czas, żebym mogła podzielić się moim TOP 10 skocznych piosenek. Zadanie nie było łatwe, bo piosenek, które kojarzą mi się ze skokami narciarskimi jest całe mnóstwo, ale specjalnie dla Was wybrałam kilka ulubionych lub szczególnie dla mnie ważnych. Mam nadzieję, że się spodobają. Serdecznie zapraszam do słuchania!

Miejsce 10
Magic System Feat. Chawki - Magic in the air

Ta piosenka kojarzy mi się nie tylko z piłką nożną, ale również ze skokami narciarskimi. Często można ją było usłyszeć podczas letnich zawodów. To właśnie przy tej piosence swoje skoki na LGP oddawał Maciek Kot. Poza tym to bardzo pozytywny utwór, idealnie sprawdza się podczas kibicowania.


Miejsce 9
Aerosmith - Dream on

Piosenka, która towarzyszyła Kamilowi Stochowi podczas jego skoków na PŚ w Zakopanem. Nasz reprezentant sam wybrał ten utwór śpiewany przez jeden z jego ulubionych zespołów. Przy takim utworze piękne skoki Kamila robiły jeszcze większe wrażenie.

Miejsce 8
Imagine Dragons - Thunder

Nie bez przyczyny przebój zespołu Imagine Dragons znalazł się na liście skocznych piosenek. Piosenka ma to do siebie, że wszyscy fani skoków, w refrenie słyszą nazwisko jednego z reprezentantów Norwegii. Nie trudno zgadnąć którego.

Miejsce 7
Avseniki - Planica

Utwór, który niezmiennie od wielu lat przywołuje na myśl niezwykłą atmosferę panującą podczas finałowych konkursów PŚ w słoweńskiej Planicy. Absolutny klasyk, którego nie mogło zabraknąć w moim zestawieniu. Prawdziwa perełka na mojej liście.

Miejsce 6
Dan Balan - Funny Love

Piosenka, która towarzyszyła reprezentantom Polski w czasie skoków w ubiegłorocznym letnim cyklu. Świetnie bawili się przy niej nie tylko zawodnicy, ale i całe trybuny.

Miejsce 5
Akcent - Kylie

Jeden z największych hitów, które zna każdy fan skoków narciarskich. Pojawiał się w niemal każdym zestawieniu, jest i u mnie, bo to jedna z pozycji obowiązkowych na skoczni.

Miejsce 4
Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy

Jeden z przebojów zeszłego lata śpiewany przez jednego z moich ulubionych artystów. Nie mogło go zabraknąć także podczas skoków w Wiśle. Uwielbiam! 

Miejsce 3
Coldplay - Up&Up

Piosenka mojego ukochanego zespołu, która często pojawia się już po zakończeni konkursów, gdy kibice zaczynają już pomału opuszczać skocznię. Zawsze przywodzi mi na myśl wspomnienia z konkursów, na których byłam. Absolutnie polecam!

Miejsce 2 
Leo Aberer feat. Skijumping Austria - Jump Down Deep

Utwór, który pokazuje, że reprezentanci Austrii mają, oprócz skakania, też inny talent! Świetna piosenka dla wszystkich, którzy kochają skoki. Chyba każdy ją zna.

Miejsce 1
Nowator - Z lewa do prawa

Absolutny hit tegorocznego LGP i utwór, który towarzyszył naszym reprezentantom przed ich skokami. Wszyscy jeszcze długo po zakończeniu konkursów w Wiśle mięli w głowach słowa: z lewa do prawa, tak wygląda zabawa! Niewątpliwie wpada w ucho.


Tak wygląda mój TOP 10 skocznych piosenek. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i umilą odliczanie dni do inauguracji sezonu. Przyjemnego słuchania! Do zobaczenia na skoczni!


You May Also Like

0 komentarze