Obsługiwane przez usługę Blogger.

Top 10 skocznych piosenek według Karoliny

by - 9:48 PM

Można powiedzieć, że nowy sezon zaczął się już na dobre. Przyszedł więc czas na moje zestawienie TOP10 SKOCZNYCH PIOSENEK. Przyznam, że nie było to łatwe zadanie, ale udało mi się. Kilka piosenek pojawiło się na tej liście ze względów sentymentalnych, a reszta z nich wpadła mi w ucho podczas oglądania konkursów skoków narciarskich.


10. Cyber Marian ft. MINT - Kamil leć!
Proszę nie pytajcie, dlaczego to jest tutaj. Ta piosenka towarzyszyła mi przed każdym egzaminem podczas sesji i to chyba dlatego zaliczyłam wszystko w I terminie. 9. Akcent - Kylie
Czy znajdzie się jakaś osoba, której ta piosenka nie kojarzy się ze skokami?


8. Magic System - Magic in the air
Po konkursie LGP w Wiśle, przez większość drogi powrotnej szukałam tej piosenki. Tak wpadła mi w ucho, że towarzyszyła mi aż do mojego wyjazdu z Wisły. Oczywiście nie muszę dodawać, że to właśnie przy niej Maciej Kot oddawał swoje skoki. 


7. Lemon - Papier
Pierwsza piosenka, która pojawia się na tej liście ze względów sentymentalnych. Dlaczego? To właśnie ją słyszałam w głośnikach samochodu, wjeżdżając do Szczyrku i muszę się Wam przyznać, że zakochałam się tym miejscu i nawet podczas spaceru przez Szczyrk stwierdziłam, że kiedyś tam zamieszkam. 

6. Jump Down Deep - Leo Aberer feat. Skijumping Austria 
Jeśli mam być z Wami szczera, to o istnieniu tej piosenki wiedziałam od bardzo dawna, ale jakoś nie ciągnęło mnie do posłuchania jej. Więc jak się tutaj znalazła? Zapomniałam wyłączyć Autoodtwarzania na YouTube i nie wiedząc, że to właśnie ta piosenka, zaczęłam do niej tańczyć i słucham jej już od tygodnia. 


5. Imagine Dragons - Thunder
Wyboru tej piosenki chyba nie muszę tłumaczyć. Tande, Tande, feel the Tande. 


4. Planica, Planica
Każdy fan skoków narciarskich, powinien znać lub chociaż kojarzyć tę piosenkę. Chociaż mi bardziej podoba się ta wersja zaśpiewana przez skoczków. 


3. Natalia Nykiel - Error
Rozbawiła mnie sytuacja, kiedy właśnie ta piosenka, rozbrzmiała na skoczni w Wiśle po "zepsutym" skoku Dawida Kubackiego, ze względu na jej tytuł. Może to jedynie zbieg okoliczności, a może nie?


2. Nowator - Z lewa, do prawa
"Z lewa, do prawa, tak wygląda zabawa..." - piosenka tegorocznego LGP. Dla mnie to wyjątkowa piosenka, z tego względu, że były to moje pierwsze zawody w skokach narciarskich, na których byłam. 

1. Sławomir - Miłość w Zakopanem
Nie mogło oczywiście zabraknąć tej piosenki. W tym roku pierwszy raz w życiu odwiedziłam Zakopane, co prawda były to tylko trzy dni, ale tyle wystarczyło, żebym się w nim zakochała co prawda nie tak jak w Szczyrku, ale to zawsze coś. Kiedy dojechałyśmy razem ze znajomymi do hotelu i włączyłyśmy nasz "wypasiony" telewizor, to właśnie ta piosenka nas przywitała. 


Jak napisałam na początku, bardzo trudno było mi wybrać tylko 10 piosenek, które w jakiś sposób kojarzą mi się ze skokami. Miłego słuchania!

Źródło: informacja własna/youtube.com

You May Also Like

0 komentarze