Stefan Kraft o celach na nadchodzący sezon

by - 3:48 PM


Kilka dni temu ukazał się wywiad ze Stefanem Kraftem, w którym opowiada on o celach na nadchodzący sezon. Przekonuje także, że kadra austriacka w Wiśle wystąpi w wysokiej formie.

 Dla Austriaka w nadchodzącym sezonie najważniejsze są dwa cele. Jak powiedział ,,Celem jest być na samym początku od samego początku''. Stefan Kraft wspomniał, że słabsze wyniki z poprzedniego sezonu spowodowane były tym, iż chciał za dużo, brakowało mu opanowania i cierpliwości.  Podczas sezonu letniego nauczył się, że najważniejsze jest zachowanie spokoju i koncentracja na swoich zadaniach. Drugim celem jaki postawił sobie ten zawodnik jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Świata w Seefeld - ,,Jest to dla mnie szczególna impreza. Gdy chodziłem do szkoły w Stams, często oddawałem skoki na skoczni w Seefeld''.
Zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2016/2017 twierdzi, że cała drużyna jest w bardzo wysokiej formie i są przygotowani na nadchodzący sezon - ,,Nigdy nie miałem aż tak dobrych przeczuć. Wszyscy skaczemy bardzo równo i na wysokim poziomie. Rywalizacja na zawodach jest zupełnie inna niż treningi, ale naprawdę jestem dobrej myśli''.
Jeden z najlepszych austriackich skoczków powiedział również, że niedawno zmagał się z bólem w lewym udzie - ,,To nic poważnego, zdarzało mi się to też zeszłej zimy. Zmieniłem trochę swój plan treningowy i dzięki niemu już wszystko jest w porządku.

źródło: tt.com


You May Also Like

0 komentarze