Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skocznia w Garmisch-Partenkirchen niszczona przez turystów

by - 5:39 PM

foto: skisprungschanzen.com

Władze obiektu w Ga-Pa mają ostatnio poważny i dość nietypowy problem. Skocznia jest regularnie niszczona przez turystów, którzy mimo zakazów, wchodzą na jej teren.

Właścicielom Olympiaschanze jak dotąd nie udało się znaleźć skutecznego sposobu, by przerwać takie zachowanie kibiców. Chociaż na obiekcie znajdują się barierki i widoczne zakazy wchodzenia na zeskok, ludzie nie zwracają na nie uwagi  - turyści notorycznie chodzą po igielicie, co powoduje jego liczne uszkodzenia.

Dodatkowo właściciele obiektu  podkreślają, że spacerowanie po zeskoku jest bardzo niebezpieczne. Jest on bardzo stromy, dlatego nietrudno o upadek. Z tego powodu Michael Maurer, prezydent klubu SC Garmisch-Partenkirchen  apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, a co za tym idzie nie łamanie zakazu wchodzenia na tę część skoczni.

Władze Olympiaschanze na razie nie znalazły skutecznego sposobu na rozwiązanie problemu turystów. Ponieważ nie są w stanie bez przerwy kontrolować sytuacji na rozbiegu, póki co ostrzegają tylko, że tego typu zachowania i niestosowanie się do przepisów mogą doprowadzić obiekt do takiego stanu, że rozegranie na nim konkursu będzie po prostu niemożliwe. Podobna sytuacja miała już zresztą miejsce - przez nielegalne spacery turystów po zeskoku, zagrożone były zawody karnawałowe na Olympiaschanze. Wtedy, dzięki szybkiej interwencji organizatorów i zebraniu specjalnej ekipy, na szczęście udało się rozegrać konkurs.


Źródło: merkur.de

You May Also Like

1 komentarze

  1. Jak dorwę to uduszę. W tym roku wybieram się do Ga-Pa i mam nadzieje że konkurs odbędzie się bez problemów

    OdpowiedzUsuń