Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę - Nick Fairall

by - 4:22 PM

www.olympics.nbcsports.com

Nick, a właściwie Nicholas Fairall to urodzony 6. lipca 1989 roku w Andover, były skoczek narciarski. Smutnym ale jakże prawdziwym stwierdzeniem jest, że wiele osób usłyszało o nim dopiero po jego wypadku na skoczni w Bischofshofen w 2015 roku.

Fairall zadebiutował dokładnie 1 stycznia 2009 roku w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Było to podczas 58. Turnieju Czterech Skoczni, w którym zajął 46. miejsce. Natomiast pierwsze punkty zdobył 9 dni później w Tauplitz, gdzie był 23. Jego rekordem życiowym jest skok na odległość 208 metrów na słynnym słoweńskim mamucie w Planicy (21 marca 2013).

Reprezentował również swój kraj na ZIO w Sochi w 2014 roku. Do pierwszego konkursu się nie zakwalifikował, a w drugim bardzo mało brakowało mu do przebrnięcia do II serii. Wydawałoby się, że skoczek ma potencjał i jest w stanie jeszcze pokazać się z tej najlepszej strony. Jednak los chciał inaczej.

05.01.2015 - tę datę Nicholas zapamięta już do końca życia. Był dzień kwalifikacji do ostatniego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnik oddał skok na 123 metr ale niestety upadł przy lądowaniu. W efekcie miał złamane żebra i przebite płuco, a także doznał urazu kręgosłupa, przez który wylądował na wózku inwalidzkim. 

Od tamtego feralnego momentu nie powrócił już do skakania. Zamienił za to narty do skoków na te do wody i bierze udział w zawodach narciarstwa wodnego dla niepełnosprawnych. W Norwegii w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w narciarstwie wodnym, na które Nick został powołany. Miejmy nadzieję, że Amerykanin dalej będzie debiutował w nowym sporcie i, że jego niepełnosprawność przestanie być w ogóle zauważalna.

Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądał jego nieszczęsny upadek przy lądowaniu. Za każdym razem, niezależnie od tego ile razy to oglądam, przechodzą mnie ciarki. Upadek Nick Fairall


źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze