Seria treningowa w Wiśle - relacja

by - 7:35 PM

I zaczęło się! Dzisiaj popołudniu serią treningową rozpoczęliśmy zmagania z cyklu Pucharu Świata. W Wiśle pojawiły się już wszystkie zapowiedziane nacje. Co prawda trening nie jest żadnym wyznacznikiem jeśli chodzi o zawody i miejsca na podium, jednak często mówi nam wiele o formie skoczka. Co powiedział nam ten dzisiejszy?

Przede wszystkim tyle że forma Ewgenija Klimowa od lata nie spadła. Skoczek dumnie utrzymał się na trzeciej pozycji. Jest on zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o najbliższe zawody. Równie dobrze, a właściwie najlepiej zaprezentował się Stephan Leyhe. Niemiec wywalczył sobie pozycję pierwszą, drugi natomiast był Anders Fannemel, którego długo nie mieliśmy okazji oglądać.

A co z Polakami? Jeśli chodzi o kadrę A, zapowiada się naprawdę gorący sezon. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki zajął pozycję czwartą, zaś nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch z odległością 128,5 metra był dziewiąty. Natomiast kadra B... no cóż, z pewnością nie jest to najprzyjemniejszy temat. Żaden ze skoczków pod wodzą Macieja Maciusiaka nie zajął wartej wspomnienia pozycji. Czy są dla nich w ogóle jakieś szanse podczas PŚ? Dowiemy się już wkrótce.

Oczywiście, są to pierwsze zawody na śniegu, więc nie można w stu procentach na nich bazować. Czy jednak podczas najbliższego weekendu ktoś nas zaskoczy? Zostaje nam tylko czekać!