Ryoyu Kobayashi zdeklasował rywali w Ruce! Kamil Stoch na podium

by - 6:55 PM


Drugi konkurs indywidualny w fińskiej Ruce za nami. Właśnie zakończyliśmy weekend pod znakiem wiatru i ciągłego przekładania kolejnych serii.

Pierwsza seria rozpoczęła się o 17:00 czasu polskiego. Zawodnicy skakali z 9 belki. Świetnie spisali się Naoki Nakamura (9. po pierwszej serii) oraz Artti Aigro (13.), natomiast swoich kibiców zawiedli przede wszystkim Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Daniel Huber, Antti Aalto oraz Vladimir Zografski. Ten ostatni we wczorajszym konkursie skoczył swoją nową życiówkę i był sklasyfikowany w czołówce. Z Polaków do drugiej serii nie awansował Stefan Hula. Tuż za "30" był Severin Freund. Po pierwszej serii prowadził lider cyklu Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi. Drugi był Andreas Wellinger, który do lidera tracił 9 punktów, a trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch o 0,1 punktu za Niemcem.

Druga seria rozpoczęła się o 18:06 z belki numer 10. Wiatr był mocny, co niektórzy skoczkowie wykorzystali, a inni niestety nie. Przykładowo Artti Aigro, Naoki Nakamura i Jewgienij Klimow spadli o kilka pozycji, a Kuba Wolny, Manuel Fettner czy Richard Freitag poprawili swoje lokaty.

Konkurs wygrał Ryoyu Kobayashi, który jako jedyny uzyskał notę ponad 300-punktową. Japończyk zdeklasował rywali z 310,4 punktu. To do niego należał najdłuższy skok konkursu - 147,5 metra w drugiej serii jest wyrównaniem rekordu Rukantunturi należącego do Stefana Krafta.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj: WYNIKI


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze