Robert Johansson wygrywa serię próbną przed konkursem indywidualnym

by - 2:49 PM

Zwycięzcą zakończonej przed chwilą serii próbnej został Norweg Robert Johansson. Na "wirtualnym podium" znaleźli się także Piotr Żyła oraz Karl Geiger. Pozostali Polacy zajęli odpowiednio miejsca 7., 27., 33., 35. oraz 42.

Zdyskwalifikowany we wczorajszym konkursie Norweg oddał skok długości 134 m. i uzyskał notę 79,2 pkt. O 1,1 pkt pokonał Piotra Żyłę, który skoczył 127,5 m. Trzecią notę (76,9 pkt) uzyskał Karl Geiger, skacząc na odległość 128,5 m. Przypomnijmy, skoki w serii próbnej nie są oceniane przez sędziów.

Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno Anders Fannemel (125 m), Johann Andre Forfang (130,5 m) oraz Andreas Wellinger (128,5 m)

Jeden z faworytów konkursu, Kamil Stoch, po skoku na odległość 126 m zajął 7. miejsce. 27. był Dawid Kubacki z rezultatem 120,5 m, 33. - Jakub Wolny (117 m), 35. - Stefan Hula (112 m), a 42. - Maciej Kot (117 m).

W serii treningowej wystartowało łącznie 48 zawodników. Wszyscy skoczkowie startowali z belki nr 9. Skokom zawodników towarzyszyły lekkie opady śniegu, natomiast warunki wietrzne były stabilne.

Pełne wyniki treningu są dostępne pod tym linkiem.

Pierwsza seria konkursu indywidualnego jest zaplanowana na godzinę 15.00. Konkurs będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1.

Przed rokiem w Wiśle triumfował Junshiro Kobayashi, przed Kamilem Stochem i Stefanem Kraftem. Jak będzie tym razem?

Źródło: informacja własna