Poradnik PŚ Wisła

by - 5:54 PMPranie nastawione, walizka przytargana do pokoju, rodzice zestresowani. To może oznaczać tylko jedno-wyjazd na skoki. Aplikacja w telefonie nieustannie przypomina, że pierwszy z dwóch polskich weekendów, a zarazem inauguracja całego sezonu PŚ zaraz stanie się rzeczywistością. Zapewne wiele z Was po raz pierwszy zawita na zimowych zawodach albo na zawodach w ogóle. Jeżeli jesteście jedną z tych osób to bezwzględnie przeczytajcie ten post.

Podróże kształcą, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Ale to co uczy nas jeszcze bardziej to kilkugodzinne stanie na mrozie. I choćbyście mieli ze sobą najlepsze towarzystwo, a Wasi ulubieńcy skakali jak natchnieni to nie będziecie się tym cieszyć, jeżeli będziecie marznąć. Rzecz tak pewna jak to, że Dzióbao nie będzie znosiło na lewo. Aby temu zapobiec macie dwa wyjścia. Pierwsze- tak jak wielu na skoczniach, znieczulić się procentami aby nie czuć zimna. Drugie- skompletować praktyczną wyprawkę na skocznię. Alkoholowi w miejscach publicznych mówię stanowcze 'nie', dlatego też przedstawiam listę must have'ów na zimowe wyjazdy na skoki:

Bielizna termiczna

Wasz najlepszy przyjaciel, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Jeżeli jej nie macie to zainwestujcie przynajmniej w sam jej dół, który jest dużo wygodniejszy od rajstop, a na górę nałóżcie ciepłą kurtkę.

Skarpetki narciarskie

Ciepełko + odprowadzanie wilgoci. Duet idealny niczym Maciek Kot i miejsce piąte. Dodatkowo są długie, więc ogrzeją nasze łydeczki.

Wygodne buty

Wybierzcie takie, które nie wyrządzą Wam krzywdy. Najlepiej rozchodzone i na płaskiej podeszwie.

Ciepła, sprawdzona kurtka

Chcecie wziąć śliczny, nieocieplany płaszczyk? Dyskwalifikacja za nieodpowiedni kombinezon. Tylko, że nie od Seppa, a od Waszego własnego ciała. Płaszczyk może być o ile z misiem, ocieplony, a jeżeli gustujecie w kurtkach to wybierzcie dobrze chroniącą przed zimnem np. narciarską.

Mały plecak, torba przez ramię

Będziecie się ruszać, skakać albo nawet tańczyć, więc weźcie coś, co nie będzie Wam przeszkadzało i będzie możliwie najmniejszych rozmiarów.

Trąbki, szaliki, flagi

Nie jest to coś co pomoże Wam w utrzymaniu ciepła, ale niezwykle umili czas. Na skoczni organizowane są różne akcje, do których udziału wspomniane akcesoria będą przydatne. Oczywiście można je kupić na miejscu, ale często za wyższą cenę. Mała prośba ode mnie- trąbek używajcie na skoczni, a nie w środku miasta.

Chusteczki higieniczne, pomadka ochronna, tabletki na gardło i chusteczka do okularów, jeżeli je nosicie


W skrócie mówiąc skocznia Fashion Week'iem w Mediolanie nie jest. Warto więc postawić na wygodę i funkcjonalność, a wtedy nie będziecie żałować.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze