Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polskie kadry narodowe trenują w Hinzenbach

by - 9:52 AMOstatni obóz szkoleniowy polskich skoczków przed startem sezonu zimowego odbywa się na skoczni HS 90 w Hinzenbach. W zgrupowaniu biorą udział wszystkie męskie kadry narodowe utworzone na sezon 2018/19. Jednocześnie polscy działacze poinformowali o stanie przygotowań skoczni w Wiśle do inauguracji sezonu.

Austriacki obiekt daje możliwość treningu na lodowym rozbiegu - czyli takim, w który wyposażone jest większość skoczni w Pucharze Świata. Reprezentacja Polski korzystała z niego również w ubiegłych miesiącach na skoczniach w Garmisch-Partenkirchen, Zakopanem i Innsbrucku. 

-To bardzo trudny, techniczny i wymagający obiekt. Popełnione na nim najmniejsze błędy robią spore różnice. Jednocześnie ta skocznia ma coś w sobie. Jest bardzo dobra do treningów - ocenił Kamil Stoch w trakcie czerwcowego zgrupowania w Hinzenbach.

Pierwotnie planowano, że ostatnie zgrupowanie przed inauguracją PŚ odbędzie się na skoczni w Wiśle-Malince. Jednak ze względu na wysokie temperatury na południu Polski oraz awarię jednej z maszyn produkujących śnieg, konieczna była zmiana miejsca treningu.

-Nie szukamy za wszelką cenę skoków na śniegu przed rozpoczęciem startów w Pucharze Świata" - powiedział portalowi skijumping.pl Stefan Horngacher. - Nie sądzę, żebyśmy tego potrzebowali. Celem zawodników jest przecież pozostawanie w powietrzu jak najdłużej, a śniegu "dotykają" tylko przez chwilę, przy lądowaniu.

Jak natomiast wygląda sytuacja na obiekcie im. Adama Małysza przed inauguracją? Apoloniusz Tajner przekonuje, że konkursy, które odbędą się za 10 dni na skoczni w Wiśle, są niezagrożone. Tego samego zdania jest sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel. Dodaje również, że są dwa scenariusze przygotowań śniegu na inaugurację PŚ. Wykorzystany zostanie albo "biały puch" wytwarzany przez firmę Supersnow lub ten ze Szczyrku, który jest przygotowywany tam na potrzeby ośrodka narciarskiego Beskid Snow Arena. Drugi scenariusz jest wyjściem awaryjnym.

Rozpoczęcie sezonu, zaplanowane na 17 listopada, będzie najwcześniejszym w historii Pucharu Świata. Poprzedni rekord również należał do Wisły - rok temu zawody miały miejsce dzień później.Źródło: skijumping.pl, sport.onet.pl, instagram.com

You May Also Like

0 komentarze