Polacy zwyciężają w Wiśle na inaugurację Pucharu Świata

by - 5:54 PM


Pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs drużynowy za nami. W Wiśle wystartowało 11 ekip: Kazachstan, Czechy, Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Japonia, Słowenia, Austria, Polska, Niemcy i Norwegia. 

Po pierwszej serii prowadzili Polacy, wyprzedzając o 10,4 punktu Niemców i o 29,6 punktu Austriaków. Z rywalizacji odpadli Kazachowie, Finowie i, sensacyjnie, Norwegowie. Jeśli chodzi o dyskwalifikacje, to była tylko jedna - za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Robert Johansson, przez co mający liczyć się w walce o zwycięstwo Norwegowie musieli zakończyć dzisiejsze skakanie. Zdarzyło się kilka, na szczęście niegroźnych, upadków.
Po pierwszej serii najlepszą oceną indywidualną mógł popisać się Kamil Stoch, który wygrał swoją grupę. W najlepszej "10" pierwszej serii znaleźli się wszyscy czterej nasi reprezentanci. W drugiej serii obyło się bez dyskwalifikacji.

Konkurs wygrali Polacy, którzy wyprzedzili drugich Niemców o 11,1 punktu. Trzecie miejsce zajęli Austriacy.

W cały konkursie indywidualnie najlepszy był Kamil Stoch. Drugi wynik uzyskał Niemiec Stephan Leyhe, a czołową trójkę uzupełnił Piotr Żyła. Ten ostatni popisał się najdłuższym skokiem konkursu lądując w drugiej serii na 130,5 metra. Każdy z nich może patrzeć perspektywicznie na jutrzejszy konkurs indywidualny.

Warto dodać, że debiutujący w polskiej kadrze  w konkursie drużynowym Kuba Wolny nie poddał się presji i oddał dwa równe i bardzo dobre skoki.

Tutaj znajdziecie pełne wyniki: https://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=3991&rodzaj=druzynowe


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze