Nowości w PZN

by - 10:06 PM

 

Foto: pzn.pl


Nasi ulubieni sportowcy czyli skoczkowie oraz biegacze mają zapewnione finansowanie aż do 2022 roku. Dzisiaj, 16 listopada 2018 roku podpisano umowę o przedłużenie współpracy pomiędzy LOTOS S.A i PZN. Jest to najdłużej trwająca współpraca LOTOSu oraz jeden z najdłuższych kontraktów na polskim rynku. 

Podpisanie umowy odbyło się w towarzystwie czołowej polskiej kadry skoczków, w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny. Oczywiście kontrakt podpisywał nie kto inny jak Apoloniusz Tajner. Wspomniał oczywiście o owocnej współpracy z grupą LOTOS S.A która trwa już od ponad 15 lat.

Podczas tej współpracy Polacy wywalczyli wiele medali i trofeów - 11 medali olimpijskich, 2 medale Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich, ponad 100 zwycięstw w Pucharze Świata i aż 7 Kryształowych Kul.

Ponadto grupa LOTOS aktywnie wspiera młodych skoczków, sponsorując zawody LOTOS Cup. W corocznym wydarzenie bierze udział ponad 200 skoczków. Dodatkowo grupa przekazała już dla naszych zawodników prawie 500 elementów zarówno odzieży jak i sprzętu sportowego.

Kolejne cztery lata współpracy na pewno przyniosą wiele owoców oraz, kto wie, pomogą znaleźć następcę Kamila Stocha.

Dodatkowo PZN ma dla nas wspaniałą wiadomość. Zawodnicy nie muszą kończyć kariery ze względu na brak odpowiednich środków. Skoczkowie z kadry B polskich skoków, jak i zawodnicy kombinacji norweskiej dostaną dodatkowe wynagrodzenie, które pozwoli im trenować, nie łącząc tego z pracą zawodową.

Pieniądze co prawda nie będą wielkie, będzie to tylko 1,5-2 tys. zł, jednak z pewnością pomogą zapewnić zawodnikom podstawowe potrzeby. Dodatkowo powstanie system premii dla skoczków z dobrymi wynikami.

Nie wszystko jest jeszcze ustalone, ale Apoloniusz Tajner zarzeka się, iż jest to tylko kwestia czasu, a zmiany zostaną wprowadzone jak najszybciej. W pozytywny sposób wypowiada się o tym również trener kadry B, Maciej Maciusiak, który powołuje się na przykłady kilku dobrze zapowiadających się skoczków, którzy  zakończyli karierę z powodów finansowych.

Wszystkie szczegóły poznamy już niedługo.

Źródło: pzn.pl

You May Also Like

0 komentarze