Niecałe 100 dni do Mistrzostw Świata w Seefeld

by - 6:21 PM

www.seefeld2019.com


Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbędą się w austriackim Seefeld już za niecałe sto dni. Cykl tych zawodów będzie trwał od 19.02 do 03.03 2019 roku. 19 lutego realizatorzy tego przedsięwzięcia otworzą bramy Olympiaregion w Seefeld.

Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwają już od czerwca 2014 roku. Wtedy to, Seefeld in Tirol, zostało wybrane na gospodarza MŚ w Narciarstwie Klasycznym na Międzynarodowym Kongresie Narciarskim w Barcelonie. 21 wydarzeń odbędzie się właśnie w tej miejscowości i na Bergisel w Innsbrucku. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 000 widzów.

Peter Schröcksnadel, prezes Austriackiej Federacji Narciarskiej i dyrektor generalny firmy aranżującej tę imprezę, powiedział: "Z niecierpliwością czekamy na możliwość udowodnienia naszych umiejętności jako gospodarza podczas MŚ w Narciarstwie Klasycznym w 2019 roku w Seefeld. Biorąc pod uwagę wspaniałą infrastrukturę sportową, doświadczony zespół organizacyjny, a także wielkie zainteresowanie widzów i wiele atrakcyjnych zawodów, jesteśmy przekonani, że możemy gościć wspaniałe Mistrzostwa Świata"

Seefeld już od dłuższego czasu żyje tymi zawodami. Wszystkie przyszłe projekty, które zostały zrealizowane w ramach tego eventu są już praktycznie skończone. W ich skład wchodzą: dostosowanie kursów biegowych zgodnych z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, wzniesienie wieży sędziowskiej i wybudowanie nowego wyciągu narciarskiego na skoczni Bergisel, a także odnowienie sali "WM", by ludzie ze świata mediów mogli mieć lepsze warunki do wykonywania swojej pracy.

Na początku tego miesiąca również zakończono renowację dworca kolejowego w Seefeld o nazwie "The Gateaway to the Olympiaregion". Ta nazwa ma przynieść poprawę ochrony środowiska w zarządzaniu ruchem, a co więcej promenada będzie w strefie wolnej od samochodów.

Fakty na temat Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld 2019:
- do Seefeld przyjedzie 700 zawodników z 60 krajów
- liczba przedstawicieli mediów osiągnie 1000 osób
- w ciągu 12 dni odbędzie się 21 konkursów
- do tej pory zostało sprzedanych 106 000 biletów (stan na 01.11)
- będzie można zobaczyć 1200 pracowników i wolontariuszy
- na stadionie Bergisel pojawi się prawie 22 500 widzów
- zostanie wyprodukowanych prawie 8500 plastronów


źródło: www.fi-ski.com / www.seefeld2019.com

You May Also Like

0 komentarze