Obsługiwane przez usługę Blogger.

"Movember" wśród skoczków

by - 4:41 PM

fot: movember.com


Za nami już pierwsze dni listopada, który jest wyjątkowym miesiącem dla fanów skoków narciarskich i dla samych skoczków, ponieważ startuje nowy sezon. W tym miesiącu również rozpoczyna się kolejna edycja akcji "Movember". 

"Movember", co to takiego? Jest to akcja, która powstała w 2003 roku w Australii. Początkowo miała ona za zadanie przywrócić "modę" na noszenie wąsów, aby wziąć w niej udział należało wpłacić 10$, zacząć zapuszczać wąsy oraz zachęcać znajomych by dołączyli do akcji. Wszystkie zebrane wtedy pieniądze wpłacone zostały na fundację, która zajmowała się badaniami nad rakiem prostaty. Z roku na rok do akcji włączało się coraz więcej krajów i objęła ona prawie cały świat. Symbolem akcji stały się wąsy. 

"Movember" trwa cały miesiąc (listopad), a jest on po to, by podnieść świadomość mężczyzn na temat dotykających ich chorób nowotworowych oraz ma za zadanie zachęcić ich do częstszych badań profilaktycznych. Do akcji włączają się różni znani ludzie, a wśród nich są skoczkowie narciarscy. Oto kilkoro z nich, którzy dołączyli do "Movember" od czasu jej powstania. 

Pascal Kaelin, dołączył do akcji w 2017 roku.


Fredrik Bjerkeengen,  włączył się do akcji w 2015 roku.


Thomas Diethart, tak samo jak Fredrik, dołączył do akcji w 2015 roku. 

Tom Hilde, dołączył do akcji w 2014 roku. Na swoim profilu na Instagramie opublikował krótki film, pokazujący zapuszczanie wąsa dzień po dniu. 

Robert Johansson jest kolejnym skoczkiem, który wziął udział w akcji w 2013 roku. 

Na koniec przedstawiamy dwóch skoczków, którzy dołączyli do tegorocznej edycji "Movember" - Richard Freitag i Roman Koudelka.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Koudelka Roman (@koudelkaroman)


Źródło: movember.com/instagram.com

You May Also Like

0 komentarze