PŚ Wisła kwalifikacje - relacja

by - 7:20 PM

Za nami pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle, który odbędzie się w niedzielę. Na starcie pojawiło się 70 zawodników. Najlepszym ze wszystkich okazał się Rosjanin Evgeniy Klimov.

Dziś sportowcy oddawali swoje skoki z 10-tej belki. Do niedzielnych zawodów indywidualnych zakwalifikowało się 50. skoczków, a wygrał Evgeniy Klimov (137 m). Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (128 m) , a podium zamknął Stephan Leyhe (133 m). Najkrótszy skok zaliczył obywatel Kazachstanu Sabrizhan Muminov, który wylądował na zaledwie 97 metrze.
10. Pius Paschke (124 m)

Polacy zakończyli kwalifikacje na następujących miejscach: 15. Piotr Żyła (122 m), 28. Jakub Wolny  (119,5 m), 33. Stefan Hula (119,5 m), 39. Maciej Kot (118 m), 48. Kamil Stoch (111 m). Najgorzej z naszych rodaków spisał się Paweł Wąsek, który poleciał na 98 metr i znalazł się na 69. pozycji. Poza nim, do konkursu nie zakwalifikowali się: Aleksander Zniszczoł (113,5 m ; 51. miejsce), Tomasz Pilch (109,5 m ; 54. miejsce), Andrzej Stękała (108 m ; 57. miejsce), Klemens Murańka (109 m ; 59. miejsce), Przemysław Kantyka (107 m ; 61. miejsce). W niedzielę również nie zobaczymy m.in. Noriakiego Kasaiego, Philippa Aschenwalda, Eetu Nousiainena, Sebastiana Colloredo, czy też Halvora Egnera Graneruda.

Dzisiejszy występ zeszłorocznych rywali Kamila Stocha nie popisali się formą. Andreas Wellinger zdobywca złotego medalu olimpijskiego na ZIO w Pjongczang był 46., a mocni Norwegowie tacy jak Daniel Andre-Tande czy Robert Johansson zajęli miejsca kolejno: 32. i 38.

Na szczęście dzisiaj nikt nie został zdyskwalifikowany, a wydarzenie to odbyło się bez komplikacji takich jak niekorzystne warunki atmosferyczne. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Już teraz zapraszamy Was na jutrzejszą rywalizację drużyn, która rozpocznie się serią próbną o godzinie 15:00.

źródło: informacja własna