Kenneth Gangnes: "to moja ostatnia szansa"

by - 10:02 PMJak zapewne wiecie, Gangnes to typowy pechowiec jeśli chodzi o kontuzje w skokach narciarskich. Do tej pory nabawił się ich aż cztery razy. Jeśli teraz jeszcze raz będzie kontuzjowany, być może na tym zakończy się jego kariera.

Kenneth Gangnes jest bliski powrotu na skocznię i prawdopodobnie wydarzy się to w ciągu dwóch  najbliższych tygodni. W listopadzie 2017 roku, po raz czwarty, doznał poważnej kontuzji lewego kolana i to wyłączyło go ze startów w jakichkolwiek zawodach czy treningach. 

Pierwszy uraz jakiego się nabawił miał miejsce w maju 2010 roku, kiedy to, w wyniku upadku podczas treningu, zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Na skocznię wrócił niecały rok po tym zdarzeniu. Drugi raz Norweg został kontuzjowany 3 lata później i po raz drugi, więzadła krzyżowe zostały zerwane w tym samym kolanie. Do trzeciej kontuzji doszło w czerwcu 2016 roku. Obrażenie było podobne, jednak nastąpiło już nie w prawym, a w lewym kolanie.

tak obecnie wygląda kolano tego sportowca | www.dagbladet,no

"Kenneth obecnie intensywnie trenuje i mam nadzieję, że będzie mógł skakać w ciągu kilku tygodni." - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, Alexander Stöckl, dobrze znany trener kadry narodowej Norwegii.

Sam zawodnik mówi, że to jego ostatnia szansa i nie będzie walczył z tym kolejny raz. "Nie mam serca robić tego w kółko. Jeśli znowu będzie boleć, to już koniec. Nie miałbym siły parać się z tym już któryś raz. Muszę zacząć myśleć, że po skokach też jest życie".

Miejmy nadzieję, że ten norweski zawodnik wróci szybko na skocznię, a jego pech zakończył się po czwartej kontuzji.


źródło: www.dagbladet.no / informacja własna

You May Also Like

0 komentarze