Jewgienij Klimow triumfuje w konkursie indywidualnym w Wiśle!

by - 4:51 PM


Rosjanin Jewgienij Klimow okazał się najlepszym skoczkiem dzisiejszej rywalizacji indywidualnej w Wiśle. To jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Na drugim stopniu podium zawody zakończył Stephan Leyhe, a na trzecim Ryoyu Kobayashi. 

Zwycięzca konkursu rozpoczął rywalizację "mocnym uderzeniem", oddając skok na odległość 127,5 m. Rosjanin nie oddał prowadzenia do zakończenia 1. serii konkursowej.  Otrzymał notę 130,0 pkt.

Wcześniej rewelacyjną odległość - 137,5 m - osiągnął Ryoyu Kobayashi. Jednak Japończyk podparł swój skok, przez co nie zmienił Klimowa na pozycji lidera.

Pierwszy z biało-czerwonych, Jakub Wolny wylądował na 121. metrze. Dało mu to 21. lokatę po pierwszej serii. Odległość o 5 metrów krótszą uzyskał Maciej Kot. Zawodnik z Zakopanego był przedostatnim skoczkiem, który (z notą 110,2 pkt) zakwalifikował się do serii finałowej. Dobre skoki oddali Piotr Żyła (124,5 m) i Dawid Kubacki (124 m). Zajęli oni odpowiednio 9. oraz 12. miejsce. Do drugiej serii nie awansował Stefan Hula (115 m). 

Wiceliderem na półmetku zawodów był Kamil Stoch, który poszybował na odległość 126,5 m. Triumfator PŚ w zeszłym sezonie plasował się 2 pkt za liderem, Jewgienijem Klimowem. Z kolei 3,5 pkt do Stocha tracił trzeci po 1. serii Ryoyu Kobayashi.

W drugiej części konkursu nie zobaczyliśmy m.in. Daniela Andre Tande czy Michaela Hayboecka.

Jakub Wolny w 2. serii oddał skok o 0,5 m krótszy niż w pierwszej części rywalizacji, co ostatecznie dało mu 23. pozycję. Stawkę 30-tu zawodników, ex aequo z Lukasem Hlavą, zamknął Maciej Kot (111,5 m w drugiej serii). Daleko (na 128. metr) pofrunął Dawid Kubacki i w konkursie zajął 8. miejsce. Jego odległość aż o 3 m "poprawił" Piotr Żyła i osiągnął 6. lokatę. Skaczący jako przedostatni Kamil Stoch skoczył 127 m i w zawodach ostatecznie był 4-ty.

O 6,7 pkt za zwycięzcą uplasował się Stephan Leyhe. Niemiec oddał skoki o długości 124,5 m oraz 130,5 m. Najniższe miejsce na podium dla Ryoyu Kobayashiego, który w drugiej serii skoczył, podobnie jak Kamil Stoch, 127 m.

Pierwszy w sezonie 2018/19 konkurs został rozegrany z 9. oraz 10. belki. Zawodnikom i kibicom towarzyszyły momentami obfite opady śniegu.

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji dostępne są tutaj.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze