"Jak to powiedzieć?" - czyli wymowa imion i nazwisk skoczków - Włochy

by - 3:26 PM
Ciao belle donne i belli uomini! Dziś w ten nieco mroźny listopadowy dzień zabieram Was do słonecznej Italii. Kraj pełny pięknych zabytków, smacznego jedzenia, dobrego wina i ... przystojnych skoczków narciarskich, których o dziwo, ten gorący kraj posiada. Język włoski to język bardzo melodyjny lecz o dziwo nie prosty (3 lata nauki tego języka wyleczyło mnie z tego przekonania bardzo skutecznie). Jeśli jednak chodzi o wymowę naszych ulubieńców jest ona bardzo przystępna. Zatem zaczynamy!

Pozwolę sobie zacząć oczywiście od przystojnego młodzieńca o urodzie amanta filmowego, ulubieńca dobrze nam znanego Przemysława Babiarza (chociaż ostatnio na to miejsce wydaje się wkraczać Kevin Bickner, oj nieładnie), czyli Alex Insam. I powiedzcie mi sami: czy muszę tutaj coś mówić? Wszystko czytamy tak jak zapis pisemny. Ot, tyle. 


Kolejny Włoch, Davide Bresadola - czytamy "Dawide Bresadole". Co prawda tego skoczka można zobaczyć już dosyć rzadko na zawodach, warto jednak znać poprawną wymowę jego imienia.


Następny na naszej liście jest Sebastian Colloredo. Włoski Seba się niczym nie różni od naszego. A szczególnie wymową :) Czytamy zatem "Sebastian Coloredo".


Federico Cecon - to kolejny włoski skoczek w naszym artykule. Czytamy po prostu "Federico Czekon".


Teraz nadszedł czas na Zeno di Lenardo. Co prawda ostatnio rzadko mamy okazję widzieć tego skoczka na zawodach, warto jednak znać jego imię. Wymawiamy je "Ceno di Lenardo"


Czas na kolejnego włoskiego amanta - tym razem to Roberto Dellasega. Wymowa prosta jak prosciutto (kto nie jadł, polecam!) czyli "Roberto Delasega". Dodajcie szczyptę włoskiego akcentu i wszystko idealnie!


Następny skoczek w naszym zestawieniu to Daniele Varesco. Jego imię i nazwisko czytamy "Daniele Varesko".


I jak? nie było aż tak źle! Jak widać znajomość chociażby wymowy czy też paru słówek danego języka jest bardzo przydatne, nawet (lub zwłaszcza) jeśli chodzi o skoki narciarskie. Arrivederci!

Źródło: youtube.com/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze