Eisenbichler najlepszy na treningu

by - 10:24 AM


Wiatr w Ruce wciąż nie daje za wygraną. Rozpoczęta o 8:00 rano seria treningowa została przerwana z powodu zbyt silnych podmuchów. Po przeszło godzinie udało się dokończyć trening. Najlepszy wynik uzyskał Markus Eisenbichler.

Warunki na Rukatunturi wciąż uniemożliwiają płynne skakanie. W serii treningowej, która rozpoczęła się o godzinie 8:00, zawodnicy musieli długo czekać na oddanie skoku, następnie trening został przerwany, a jego wznowienie nastąpiło o 9:05 czasu polskiego. 

Zawodnicy oddawali skoki z 8 belki startowej. Najlepszy okazał się Markus Eisenbichler, który skoczył 137 m, wyprzedzając Norwegów - Roberta Johanssona (135 m) oraz Andersa Fannemela (134 m).  Jak poradzili sobie Polacy? Kamil Stoch był 17, Dawid Kubacki 22, Jakub Wolny 37, Stefan Hula 50, a Maciej Kot dopiero 61.

Niewątpliwie podczas weekendu w Finlandii wszyscy będą bacznie obserwować Severina Freunda, który po prawie 2 latach przerwy, wrócił do rywalizacji w PŚ. W swoim pierwszym skoku Niemiec uzyskał odległość 125 m, która wystarczyła mu na zajęcie 24 miejsca. Lider PŚ, Jewgienij Klimow uplasował się na 7 miejscu, skacząc 133 m.
Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

Przypominamy, że kwalifikacje zostały oficjalnie przeniesione na 15:15 czasu polskiego - zastąpią serię próbną przed konkursem.
Nowy program na sobotę:
15:15 - kwalifikacje
16:30 - konkurs

źródło: informacja własna
You May Also Like

0 komentarze