Decyzja w sprawie Vikersund już w tym tygodniu!

by - 8:16 PM

Foto: vikersund.no

Jak wszyscy dobrze wiemy, w kalendarzu na ten sezon nie pojawią się zawody na skoczni w Vikersund. Ale czy na pewno? Norwedzy uparcie walczą o przywrócenie ich do terminarza. W tym tygodniu dowiemy się co odpowie na to FIS.

FIS zdecydował się wykreślić zawody rozgrywane na tej skoczni z powodu braków modernizacji, co groziło różnego rodzaju niebezpieczeństwami podczas zmagań. Skocznia nie otrzymała homologacji, gdyż w odpowiednim czasie nie przeprowadzono m.in. obniżenia buli i korekty zeskoku. Jednakże Norwedzy, którzy na początku oponowali przed zmianami technicznymi zdecydowali się powalczyć o Vikersundbakken. Od kilku tygodni prowadzone są rozmowy z FIS, opracowano też plany zmian, które mają zostać wdrożone. W piątek obradować ma zarząd Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, który podejmie ostateczną decyzję.

Nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosku ma trener kadry norweskiej, Alexander Stoeckl, choć przyznaje, że czasu jest bardzo mało. Mimo wszystko życzy on sobie, aby zakończenie turnieju Raw Air odbyło się na największej skoczni świata. Sami Norwedzy są podobnego zdania. Jest to dla nich niemal tak ważne, jak dla nas zawody PŚ na Wielkiej Krokwi.

O tym czy zawody w Vikersund się odbędą dowiemy się w ciągu kilku najbliższych dni. Narciarski Związek Norweski uważa, iż wiele udało im się osiągnąć, jeśli chodzi o wymagania FIS.


 źródło: nettavisen.no


You May Also Like

0 komentarze