Bilety na Turniej Czterech Skoczni prawie wyprzedane!

by - 9:43 PM

www.br.de


67. Turniej Czterech Skoczni zbliża się wielkimi krokami. 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie, odbędzie się pierwszy konkurs z tego cyklu, lecz na niego biletów już nie dostaniemy. Fani nie mogą się już doczekać rywalizacji w Niemczech i Austrii, a bilety wyprzedały się jak świeże bułeczki.

Pojedynek zawodników rozpocznie się w wcześniej wspomnianym Oberstdorfie. Później przeniesiemy się do Garmisch-Partenkirchen, by stamtąd udać się do austriackiego Innsbrucka, a zawody w Bischofshofen zwieńczą cały turniej. Bilety na pierwszy konkurs z tego cyklu zostały wyprzedane, a na fanów czekają tylko te na kwalifikacje (29.12). 

" To jest naprawdę niesamowite. Nowy sezon rozpoczął się w zeszły weekend i już wiemy, że Audi Arena Oberstdorf znów będzie pełna, bo 25 000 fanów obejrzy rywalizację sportowców. Minął długi czas odkąd bilety na otwierający turniej konkurs zostały wyprzedane tak szybko jak w tym roku" - tak wypowiedział się przewodniczący komitetu organizacyjnego, dr. Peter Kruijer. 

Dla niego jak i dla Floriana Sterna (dyrektora generalnego Skisport- und Veranstaltungs GmbH) taki obrót spraw nie jest niespodzianką. "Od lat mówimy fanom, że powinni otrzymać bilety tak szybko, jak to możliwe. Oczywiście cieszymy się, że hype na bilety w Oberstdorfie nie jest wyjątkiem, ale prawie stało się regułą" - powiedział Stern.

Obaj panowie również oczekują, że wiele osób pojawi się 29 grudnia na trybunach, by obejrzeć kwalifikacje do niedzielnego konkursu. W tamtym roku na widowni podczas kwalifikacji znalazło się 14 400 fanów. "Wiele miejsc z kalendarza Pucharu Świata byłoby szczęśliwych, gdyby miały taki duży tłum podczas swoich zawodów" - mówił dr. Kruijer. Sugeruje on również, by w sobotę na arenę przyjechały rodziny z dziećmi i seniorami w celu obejrzenia rywalizacji skoczków o miejsce w niedzielnym konkursie. "Atmosfera na kwalifikacje w Oberstdorfie jest już conajmniej wspaniała, jednak jest nieco spokojniejsza niż w dniu zawodów, bo na trybunach znajduje się kilka tysięcy mniej osób".

Po więcej informacji kierujcie się na oficjalną stronę Turnieju Czterech Skoczni www.vierschanzentournee.com , a jeśli jesteście zainteresowani kupnem biletów na kwalifikacje to musicie koniecznie odwiedzić tę witrynę internetową.

źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze