Obsługiwane przez usługę Blogger.

Austriacy oddali pierwsze skoki na śniegu

by - 4:38 PM


Kadra Austrii, kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zimowego, udała się do Szwecji. Tam, na pierwszej oddanej do użytku w Europie ośnieżonej skoczni, Austriacy będą szlifować formę, by jak najlepiej zaprezentować się podczas inauguracji PŚ.

Zanim skoczkowie z Austrii zawitają do Wisły, czeka ich jeszcze wycieczka do Wiednia, Sztokholmu i Falun. To właśnie w tych miejscowościach kadra odbędzie ostatnie treningi przed inauguracyjnym konkursem na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a zawodnicy będą mogli sprawdzić się  oddając skoki na śniegu. O tym jak wyglądają przygotowania do zimy opowiedział kibicom na sowim blogu Gregor Schlierenzauer. Mieliśmy kilka treningów na torach lodowych w Innsbrucku. To inne uczucie niż skoki na plastikowych torach, na których trenujemy latem – mówił Austriak. Dodał też, że ostatni miesiąc był dla niego, i całej kadry, bardzo intensywny i wymagający.

Przed rozpoczęciem PŚ skoczkowie nie tylko trenują, ale też zbierają siły. Schlierenzauer postanowił wykorzystać czas, który pozostał aż sezon zimowy wystartuje na dobre. Jak sam podkreślił potrzebował trochę regeneracji, dlatego przed ostatnim etapem przygotowań do PŚ, wyjechał na kilka dni do Włoch. Bardzo dobrze było odpocząć przez kolejne 3 dni, dobrze zjeść i poczuć się jak turysta. Zwiedziłem Wenecję. Niewiarygodnie piękne i wyjątkowe miasto – powiedział.

7 listopada, w Sztokholmie skoczkowie z Austrii trenowali też w nowoczesnym tunelu aerodynamicznym. Zawodnicy podkreślili, że tego typu ćwiczenia były bardzo przydatne. Dodali też, że mają nadzieję, iż efekty ich pracy będą widoczne podczas konkursów w Wiśle.

Przypominamy, że pierwszy konkurs PŚ w sezonie 2018/19 odbędzie się już 17 listopada o godzinie 16:00 (dzień wcześniej kwalifikacje). 
Których Austriaków będziemy mogli spotkać? Oto skład na weekend w Wiśle:
- Stefan Kraft
- Michael Hayboeck
- Manuel Fettner
- Daniel Huber
- Clemens Aigner
- Gregor Schlierenzauer
- Philipp Aschenwald 
źródła: gregorschlierenzauer.at, skijumping.plYou May Also Like

0 komentarze