Austriaccy skoczkowie chcą wrócić na szczyt

by - 7:57 PM


Weekend otwierający tegoroczny sezon Pucharu Świata był dla Austriaków średnio udany. Choć w konkursie drużynowym stanęli oni na trzecim stopniu podium, to dzień później w konkursie indywidualnym zajęli odległe pozycje. Najlepszy z nich był Daniel Huber, który był 18.  

Podopieczni Andreasa Feldera stawiają sobie wysokie cele na ten sezon. Główną motywacją dla skoczków z tego kraju są Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2019 roku w Seefeld. 

"Oczywiście każdy z nas może skakać lepiej, niż w Polsce. Przeanalizowaliśmy nasze skoki i jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani na Kuusamo. Tam musimy atakować, ale jednocześnie być zrelaksowanym, by nie poddać się presji. Osobiście zyskałem pewność siebie podczas drugiego skoku w Wiśle, a teraz chcę na tym oprzeć ", powiedział Daniel Huber, najlepszy austriacki skoczek minionego lata.

Przed drugim weekendem Pucharu Świata w sezonie, trener Andreas Felder doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego zespół ma jeszcze wiele do zrobienia: "Wciąż jest dużo do zrobienia, abyśmy mogli nadążyć za najlepszymi. W czwartek jedziemy do Finlandii i musimy poprawiać się z każdym skokiem. Chcemy dalej robić postępy w treningu i w zawodach, dzięki którym możemy być bardziej pewni siebie."

Sezon dopiero się rozpoczął i trudno prorokować kto i jakie będzie miał wyniki. Być może zmiana trenera pomoże w odbudowaniu austriackiej potęgi. O wszystkim dowiemy się w marcu po jego  zakończeniu.


Źródło: fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze