Zawodnicy z 15. państw na inauguracji sezonu w Wiśle

by - 6:07 PMJuż niebawem, bo za niemal 2 tygodnie w Wiśle, rozpocznie się sezon 2018/2019 w skokach narciarskich. Wszyscy kibice pewnie nie mogą się doczekać i już odliczają dni pozostałe do inauguracji. Poza Polakami będzie można zobaczyć tam skoczków z czternastu państw.

Cztery kraje ogłosiły już swoje składy: Austria, Rosja, Bułgaria i Japonia, a zatem ich przedstawiciele na pewno pojawią na liście startowej 16. listopada. Poza nimi swoje zgłoszenia do organizatorów przesłali: Kanada, Czechy, Finlandia, Niemcy, Włochy, Kazachstan, Norwegia, Słowenia, Szwajcaria i USA. 

Jeśli chodzi o Polaków to przysługuje nam prawo wystawienia dwunastu zawodników. Na belce startowej powinniśmy zobaczyć wszystkich skoczków z kadry A: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego, a także kadrę B, która składa się z Aleksandra Zniszczoła, Tomasza Pilcha, Bartosza Czyża, Klemensa Murańki i Przemysława Kantyki. Jedynie Andrzej Stękała nie należy do żadnej z grup ale również może wystąpić podczas rozpoczęcia sezonu.


Przypomnijmy:
Zawody zaczynają się 16.11.2018 (piątek). Tego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się trening, a o 18:00 kwalifikacje. W sobotę 17.11.2018 na godz. 15:00 planowana jest seria próbna, a na 16:00 I seria konkursu drużynowego. Natomiast w niedzielę 18.11.2018 o 14:00 ma odbyć się seria próbna, a godzinę później I seria konkursu indywidualnego.


źródło: facebook.com/skoczniawislamalinka

You May Also Like

0 komentarze