Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zaskoczenia i rozczarowania - lato 2018

by - 1:11 PM

Sezon letni dobiegł końca. Podczas niego niektórzy skoczkowie zadziwili nas bardzo dobrą formą, a niestety niektórzy z nich, jej brakiem. Zapraszamy do lektury, a dowiecie się kto znalazł się w poszczególnej z grup. 

Zaskoczenia:
Evgeniy Klimov, notoryczny zwycięzca tegorocznego cyklu LGP. Podczas ośmiu konkursów, w których Rosjanin brał udział, na podium stawał aż 6 razy. Niesamowite! Zobaczymy czy będzie taki mocny zimą.


Karl Geiger, kto by się spodziewał, że pozostający w cieniu kolegów z drużyny niemiecki skoczek zaliczy tak bardzo udany sezon letni i zajmie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Może i w sezonie zimowym pokaże na co go stać. 


Piotr Żyła, trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji Letniego Grand Prix to bardzo dobry wynik patrząc na to, że sezon zimowy nie był najlepszy w jego wykonaniu.  Nadmieńmy, że polski skoczek startował tylko w sześciu konkursach, a w połowie z nich stawał na podium! Ciekawo co sprawiło, że Piotrek zaczął tak skakać?


Aleksander Zniszczoł, młody polski skoczek, tego lata stawał dwa razy na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego, a zakończył go na 4 miejscu. Mamy nadzieję, że Olek będzie w przyszłym sezonie odnosił kolejne takie sukcesy! 


Rozczarowania
Robert Johansson, kto by się spodziewał, że po tak bardzo udanym sezonie zimowym norweski wąsacz rywalizację w Letnim Grand Prix ukończy na 30 pozycji, a startował tylko dwa razy. Oj nieładnie Robert, nieładnie.


Andreas Wellinger, jeden z najprzystojniejszych skoczków narciarskich, złoty i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pyeonchang, w cyklu Letniego Grand Prix uplasował się dopiero na 58 miejscu. Niemiecki skoczek już podczas pierwszego konkursu w Wiśle miał problemy ze swoimi skokami, ale przecież to tylko lato.


Maciej Kot, niestety sezon letni okazał się być średnim, jeśli chodzi o występy Polaka. Letnie Grand Prix zakończył na 15 miejscu i tym samym był najsłabszym reprezentantem polskiej kadry A.


Richard Freitag, ten, który w sezonie zimowym rywalizował z Kamilem Stochem o Kryształową Kulę, niestety w sezonie letnim za bardzo się nie popisał i Letnie Grand Prix zakończył z wynikiem 45 punktów i 40-stą pozycją. Jego najlepszy wynik to 14 miejsce na zawodach w niemieckim Hinterzarten.  


źródło: informacje własne

You May Also Like

0 komentarze