Obsługiwane przez usługę Blogger.

Wisła rozpoczęła produkcję śniegu na inaugurację Pucharu Świata

by - 8:34 PMWszyscy kibice skoków narciarskich z niecierpliwością czekają na inaugurację kolejnego sezonu Pucharu Świata. Choć zostało do niej 44 dni, już teraz zaczynają napływać do nas pierwsze wieści - w Wiśle rozpoczęta została produkcja śniegu.

Informację tę przekazał dyrektor obiektu, Andrzej Wąsowicz. Produkcja została rozpoczęta w środę, ma trwać trzy tygodnie. Skocznia im. Adama Małysza będzie gotowa do udostępnienia 5 listopada (niecałe 2 tygodnie przed inauguracją). 

Czy możliwe jest, aby podobnie jak rok temu, pogoda przeszkodziła w produkcji śniegu? Zdaniem dyrektora skoczni, teraz powinno być spokojniej - wiadomo już, ile śniegu potrzeba, oraz jak powinno się go rozprowadzać. W przeciwieństwie do zeszłego roku nie będą również prowadzone duże prace renowacyjne.

Na konkursy przygotowane są przenośne siatki, które rozłoży specjalistyczna firma. Mają one za zadanie chronić skocznię przed wiatrem.

Dobrą wiadomością dla kibiców jest utworzenie nowej trybuny. Zostanie ona umiejscowiona od strony Szczyrku (czyli po lewej stronie skoczni, patrząc od drogi). Dzięki niej na skoczni pomieści się 4 tysiące osób.

Źródło: sport.tvp.pl

You May Also Like

0 komentarze