Obsługiwane przez usługę Blogger.

Tory lodowe na skoczni w Zakopanem

by - 3:58 PM


Jak zapewne wiecie, do tej pory Wielka Krokiew nie posiadała torów lodowych i nasi zawodnicy by móc trenować na najeździe takim jak ten, musieli wyjeżdżać za granicę. Teraz jednak ma się to zmienić.

Skoczkowie do tej pory, żeby móc trenować na lodowych rozbiegach, zmuszeni byli odbywać podróże do m.in. Oberstdorfu czy Garmisch-Partenkirchen. Teraz ma się to zmienić, gdyż w Zakopanem aktualnie przebywają delegaci techniczni FIS. W sobotę byli na skoczni i dokonali jej oględzin. Na ten temat swój głos zabrał Jakub Kot, brat Maćka, były skoczek, a obecny kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego,
"Z tego co mówią to skocznia ma być gotowa od przyszłego tygodnia. 27 października odbędą się Mistrzostwa Polski i mają zostać rozegrane właśnie na lodzie. Oznacza to, że siatki zostaną zamontowane właściwie przed samą zimą". Innymi słowy sportowcy będą zjeżdżali po torach lodowych, a wylądują na igelicie. Oczywiście to tylko letnie rozwiązanie i nie robi wielkiej różnicy. Gdy nadejdzie zima i śnieg, wszystko będzie na swoim miejscu. "Przyjmuje się, że nie powinno się znów wracać na tory ceramiczne" - dodał Jakub. Obecnie bardzo mało jest obiektów, które są wyposażone w tory lodowe o tej porze roku. Dlatego przyjmuje się, że posiadanie lodowych najazdów daje przewagę, a Wielka Krokiew może na tym zarobić, bowiem władze mogą użyczyć ją innym nacjom w celach treningowych. Mówi się również, że i Wisła ma dostać nowe tory lodowe. 


źródło: www.sport.pl

You May Also Like

0 komentarze