Obsługiwane przez usługę Blogger.

Stoeckl krytykuje decyzję FIS

by - 6:23 PM

Foto: FIS-ski.com

Trener Norwegów twierdzi, że konkurs kończący rywalizację w turnieju Raw Air powinien zostać rozegrany w Vikersund. Swoje zdanie motywuje chęcią pomocy w popularyzowaniu dyscypliny.

Stoeckl podkreślił, że zależy mu przede wszystkim na zwiększeniu popularności skoków narciarskich na świecie. Jego zdaniem właśnie zorganizowanie ostatniego konkursu w Vikersund mogłoby się do tego przyczynić. W jaki sposób? Dzięki transmisjom telewizyjnym  - niedzielny konkurs w Vikersund był na drugim miejscu pod względem najwyższej oglądalności w całym sezonie (więcej widzów przed telewizorami zgromadził jedynie noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen) – mówił szkoleniowiec.

Przywrócenie Vikersund do kalendarza konkursów to wciąż niepotwierdzona informacja. Trener reprezentacji Norwegii przyznaje, że organizacja zawodów w marcu jest możliwa, jednak na razie nie można mieć pewności co do realizacji tego typu założeń. Alexander Stoeckl podkreśla również, że potrzebne będą zdecydowane działania oraz zmiany w związku z chęcią organizacji finałowego konkursu na obiekcie w Vikersund.


Ostateczna decyzja  w sprawie  miejsca organizacji ostatniego konkursu Raw Air zostanie podjęta w połowie listopada, podczas spotkania władz FIS. Równocześnie działacze Norweskiego Związku Narciarskiego informują, że bardzo zależy im na zawodach w Vikersund i zapowiadają, że z determinacją będą dążyć do realizacji sowich planów co do marcowego finału turnieju.


źródło: adressa.no

You May Also Like

0 komentarze