Obsługiwane przez usługę Blogger.

Severin Freund trenuje w Lillehammer

by - 12:27 PM


fot. wikipedia.org


Co słychać u Severina Freunda? Mistrz Świata z Falun jest w tej chwili chyba największym nieobecnym w Pucharze Świata. Ciągnące się za nim kontuzje przekreśliły jego marzenia o starcie m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang. Jego celem są teraz mistrzostwa świata w Seefeld. Data powrotu Niemca nie jest oficjalnie znana, prawdopodobnie jednak nie zobaczymy go podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. 


W tej chwili Freund trenuje na skoczni w Lillehammer. Jego wcześniejszymi przystankami były (w sierpniu i wrześniu) Oberstdorf oraz Planica.

Przypomnijmy, w ciągu ostatnich dwóch lat Freund był wyjątkowo trapiony kontuzjami. W kwietniu 2016 przeszedł operację stawu biodrowego, w styczniu 2017 zerwał więzadło w kolanie i uszkodził łąkotkę (przez co musiał zakończyć sezon), a kilka miesięcy później kontuzja kolana powtórzyła się, uniemożliwiając mu start w sezonie 2017/18. Do skoków powrócił dopiero trzy miesiące temu.

Powrót do pełnej dyspozycji i rywalizacji po tak długiej przerwie jest bardzo trudny, dlatego też nie widzieliśmy go w żadnym z konkursów LGP. Na jego powrót trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do Turnieju Czterech Skoczni.

W jego życiu ostatnio miało miejsce również szczególne wydarzenie - został ojcem! Zdjęciem z nowo narodzoną córką pochwalił się wczoraj na swoim instagramie.Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Severinowi udanego i bezpiecznego powrotu do Pucharu Świata!Źródła: instagram.com, Onet.pl,  wiedza własna 

You May Also Like

0 komentarze