Raw Air kobiet

by - 4:45 PM


 (fot: bt.no)

Zbliżający się sezon zimowy będzie przełomowym jeżeli chodzi o skoki narciarskie kobiet. A dlaczego? Dlatego, że w marcu zostanie rozegrany nie tylko Raw Air mężczyzn, ale także kobiet.

Kobieca edycja turnieju odbędzie się na skoczniach w Oslo, Lillehammer i Trondheim. Wczoraj (08.10.2018) informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Norweski Związek Narciarski.
Skoczkinie będą rywalizowały w dziewięciu seriach, które będą punktowane. Będą to trzy serie kwalifikacyjne i sześć serii konkursowych. 

Początek kobiecego Raw Air będzie mieć swoje miejsce w Oslo 9. marca. Wtedy to odbędą się kwalifikacje  do pierwszego konkursu. Koniec cyklu nastąpi w Trondheim.
To kamień milowy dla skoków kobiet. Nie mogę doczekać się startu w Raw Air. Kolejny ekscytujący turniej trafia do naszego kalendarza. Dzięki takiemu turniejowi mamy szansę pokazać się na dużych wzgórzach przed dużą publicznością. Żeby zyskać popularność, uważam, że jest to absolutnie konieczne  - powiedziała Maren Lundby, Mistrzyni Olimpijska z Pyeongchang oraz zwyciężczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2017/2018 

- Raw Air kobiet jest naprawdę przełomowy. Skoki kobiet nigdy nie były tak spektakularne i widowiskowe. Z niecierpliwością czekamy na turniej! - oznajmił trener Christian Mayer


Mistrzyni Olimpijska wspomniała również o planach z Vikersund. Lundby ma nadzieję, że wraz z powrotem norweskiego mamuta do organizacji PŚ zielone światło do startu na największej skoczni świata dostaną kobiety.

źródło: abcnyheter.no/ nrk.no

You May Also Like

0 komentarze