Powstanie film o przygotowaniach chińskich skoczków do Igrzysk

by - 9:56 PM


 foto: skisprungenschanzen.com

19 października w Pekinie oficjalnie ogłoszono, że ośrodek narciarski w Kuopio będzie miejscem przygotowań chińskiej kadry skoczków do występu w ZIO 2022. Cały proces ich przygotowań ma zostać uwieczniony w wieloodcinkowym filmie dokumentalnym.

Młodzi skoczkowie będą trenować w Kuopio pod okiem sześciu trenerów, z Kojonkoskim na czele. Z grupy ponad 1500 młodych zawodników wybrano 30 najzdolniejszych w wieku 14-20 lat. Kandydaci nie mają jeszcze doświadczenia w tej dyscyplinie, jednak trenerzy liczą na to, że po roku intensywnych treningów, będą już oddawać skoki na 90-metrowych obiektach.

Projekt z udziałem chińskich skoczków miał rozpocząć się już na początku października, jednak kilkutygodniowe opóźnienie sprawiło, że będą mogli rozpocząć pracę dopiero w przyszłym tygodniu.

China Central Television, największy koncern telewizyjny, będzie towarzyszył młodym zawodnikom z kamerą przez najbliższe 4 lata. W ten sposób ma powstać cykl "Od zera do bohatera", który będzie składał się prawdopodobnie z 16 odcinków rocznie, emitowanych na antenie CCTV9. Ostatnia część projektu ma zostać przedstawiona widzom już po zakończeniu Igrzysk. Tematem pierwszego odcinka będzie pożegnanie młodych skoczków z krajem oraz ich podróż do Finlandii. Poza aspektem sportowym serial ma pokazać przystosowanie się Azjatów do nowego otoczenia oraz poznawanie europejskiej kultury oraz tradycji.

źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze