Obsługiwane przez usługę Blogger.

Pięciu Niemców pewnych startu podczas inauguracji sezonu

by - 9:55 PM


Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe i Karl Geiger. To skoczkowie, którzy są już pewni startu w konkursie w Wiśle, który zainauguruje sezon 2018/2019. W niemieckiej kadrze są jeszcze dwa wolne miejsca.

Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem sezonu zimowego Werner Schuster zdradził, którzy reprezentanci Niemiec powalczą o pierwsze punkty Pucharu Świata na wiślańskim obiekcie. Wybrana przez szkoleniowca piątka raczej nie budzi zaskoczenia. W składzie nie zabrakło Mistrza Olimpijskiego, Andreasa Wellingera i drugiego zawodnika sezonu 2017/2018, Richarda Freitaga. Do Wisły Schuster zabierze też Eisenbichlera, Geigera i Leyhe.

W niemieckiej kadrze wciąż pozostają jednak jeszcze dwa wolne miejsca, o które rywalizować będą Andreas Wank, Severin Freund, Pius Paschke oraz David Siegel.

Wank twierdzi, że ma spore szanse na to, by także znaleźć się w składzie, który pojedzie do Wisły. Równocześnie Niemiec podkreśla, że na razie chce skupić się treningach, a jego głównym celem w nadchodzącym sezonie są póki co konkursy rozgrywane na terenie jego kraju.

Severin Freund także ma wielką nadzieję, że po długiej przerwie w rywalizacji pojawi się w Wiśle.

źródło: sportsinwinter.pl

You May Also Like

0 komentarze