Obsługiwane przez usługę Blogger.

Niemieccy sportowcy nagrodzeni Złotymi Nartami

by - 4:09 PM


Niemiecki Związek Narciarski przyznaje co roku tak zwane Złote Narty. Nagradza w ten sposób sportowców za ich wybitne osiągnięcia. Kilka dni temu rozdano je za sezon 2017/2018. 

Jeśli chodzi o skoki narciarskie, nagrodzone zostały dwie osoby: Andreas Wellinger, który w poprzednim sezonie zdobył trzy medale na Igrzyskach Olimpijskich - złoty na skoczni normalnej, srebrny medal na skoczni dużej oraz srebro w konkursie drużynowym. Inne osiągnięcia niemieckiego skoczka  to drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni i 6. pozycja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drugą nagrodzoną w tej dyscyplinie osobą jest Katharina Althaus, która w sezonie 2017/2018 sięgnęła po olimpijskie srebro. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła drugie miejsce.

Inni niemieccy sportowcy, którzy otrzymali nagrody to Victoria Rebensburg, Thomas Dreßen- narciarstwo alpejskie; Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer - biatlon; Eric Frenzel - kombinacja norweska; Sandra Ringwald, Thomas Bing - biegi narciarskie; Heidi Zacher - Ski Cross; Sabrina Cakmakli - Freeski.


Źródło: deutscherskiverband.de/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze