Mistrzostwa Rosji i Finlandii

by - 1:31 PM

W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Rosji i Mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich. Rywalizacja toczyła się oczywiście wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Mistrzostwa Rosji zostały rozegrane na normalnej skoczni w Soczi. Udział wzięło 55. panów oraz 15. pań. Wśród panów triumfował zwycięzca Letniego Grand Prix Evgeniy Klimov (104m/106m). Drugi był Mikhail Maksimochkin (100,5m/105,5m), a podium uzupełnił Dmitriy Vassiliev (99m/100m).
Konkurs kobiet niespodziewanie wygrała Lidiia Yakovleva (96m/95m). Tuż za nią uplasowała się Sofia Tikhonova (92,5m/93m). Trzecie miejsce zajęła Anna Shpyneva (88,5m/92m).

Finowie rywalizowali na obiekcie świetnie znanym z Mistrzostw Świata w Lahti. Na dużej skoczni, na której rywalizowali panowie, zwyciężył Antti Aalto (131m/113m). Drugą pozycję zajął Jarkko Maatta (124m/118,5m), a na trzecim miejscu uplasował się Andreas Alamommo (125m/117m). Na skoczni normalnej odgrywały się zawody pań. Mistrzynią Finlandii została Susanna Forsstroem (85,5m/84m). Druga była Julia Teryahartiala (82m/84,5m). Podium uzupełniła Jenny Rautionaho (82m/78,5m).

źródło: rsaski.ru/hiihtoliitto.fi