Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mistrzostwa Austrii w Hinzenbach

by - 7:02 PM
Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Austrii na skoczni normalnej w Hinzenbach. Rozegrana została tylko jedna seria, ponieważ drugą odwołano z powodu zbyt silnego wiatru. Na starcie pojawiło się 55 zawodników.

Tytuł mistrza z zeszłego roku obronił Michael Hayboeck (96,5m), drugie miejsce zajął aktualny mistrz Austrii z Bischofshofen - Daniel Huber (93m). Podium uzupełnił Tyrolczyk Clemens Aigner (91m). 

Podobnie jak w konkursie na dużej skoczni pozytywnie zaskoczył Manuel Fettner (86m), który w Hinzenbach został sklasyfikowany na 6. pozycji. Tuż za Fettnerem znalazł się wszystkim bardzo dobrze znany Andreas Kofler (86,5m).

Gregor Schlierenzauer uplasował się na pechowym 13. miejscu (84,5m). Mistrz Świata z Lahti z ubiegłego roku - Stefan Kraft zajął dopiero 23. miejsce (81,5m).

Na tych Mistrzostwach bardzo dobrze spisywali się młodzi skoczkowie. Niespodziewanie 4. miejsce zajął pochodzący ze Styrii 16-letni David Haagen, na 8. pozycji znalazł się 17-letni Julian Wienerroither z Salzburga, a czołową 10 zamknął Mika Schwann z Karyntii. Jak widać po listach startowych oraz wynikach Austriacy mają całkiem niezłe zaplecze.

Myśleliście, że na krajowych zawodach dyskwalifikacje się nie zdarzają? To w takim razie żyliście w błędzie! Tobias Zechmann, który jak podają austriackie media, został zdyskwalifikowany za za późne pojawienie się na starcie.

źródło: ewoxx.com

You May Also Like

0 komentarze