Kwalifikacje dla Leyhe!
Już jutro skoczkowie zmierzą się w ostatnim konkursie tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Niedawno zakończone kwalifikacje wyłoniły najlepszą pięćdziesiątkę zawodników do jutrzejszego konkursu.

Kwalifikacje wygrał reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe (145,5m), tuż za nim uplasował się zwycięzca cyklu LGP Rosjanin Evgeniy Klimov (136m). Trzeci był młodszy z braci Kobayashi - Ryoyu (140m). 
Ex aequo piąte miejsce zajęli Jakub Wolny (138m) oraz Dawid Kubacki (138,5m). Piotr Żyła zajął 22. pozycję (133m). Dziesięć miejsc dalej uplasował się Maciej Kot (122m). Kamil Stoch aż ciężko w to uwierzyć zajął 47. miejsce (116m). Do konkursu nie zdołał się zakwalifikować jeden z naszych reprezentantów - Stefan Hula, który znalazł się dopiero na 56. pozycji (115m).

Dyskwalifikacje są ostatnio dość popularne, co można zauważyć także w Klingenthal. Kibice, którzy czekali na powrót Daniela Andre Tande, no cóż, doczekali się, ale długo się nie nacieszyli, gdyż Norweg został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Zawodnicy z kraju Wikingów mieli dzisiaj ,,szczęście'' do dyskwalifikacji. Kolejnym Norwegiem, który miał nieprzepisowy kombinezon był wszystkim dobrze znany wąsacz Robert Johansson. Dyskwalifikacje otrzymał również Niemiec Justin Lisso oraz Estończyk Artti Aigro.

źródło: fis-ski.com

0 komentarze