Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kto zastąpi Hofera na stanowisku dyrektora PŚ w skokach?

by - 8:22 PM


Na początku października Walter Hofer poinformował,  że po sezonie 2019/2020 odejdzie na emeryturę. Jednak już teraz zaczęto poszukiwania osoby,  która obejmie po nim stanowisko dyrektora PŚ w skokach. Trener reprezentacji Norwegii - Alexander Stoeckl oraz menedżer sportowy Clas Brede Bråthen ocenili 26 lat działalności W. Hofera. Określili również, co będzie ważne przy ustalaniu następcy obecnego dyrektora PŚ w skokach. 

Zdaniem Stoeckla, Hofer wykonał wspaniałą pracę i zastąpienie go będzie bardzo trudne. "Gdy porównamy skoki narciarskie z 1992 r. i dziś,  widać,  że zrobiliśmy duży krok naprzód pod przewodnictwem Waltera Hofera. To bardzo ważne,  aby FIS znalazł właściwego następcę,  który umożliwi nam dalszy rozwój dyscypliny. Będzie to wyzwanie" - twierdzi szkoleniowiec Norwegów.

Następca Hofera, według Stoeckla,  powinien być osobą związana nie tylko z narciarstwem, ale również z biznesem i mediami. Niekoniecznie musi być to ktoś z Austrii. "Dobrym rozwiązaniem może być skontaktowanie się z osobą,  która więcej wie o rozwoju produktu niż o narciarstwie i pochodzi ze świata biznesu" - stwierdza Austriak.

"Do pracy wykonanej przez Waltera Hofera mam wielki szacunek.  Trudno będzie znaleźć osobę z taką umiejętnością zarządzania. Priorytetem jest rozwój skoków narciarskich.  Latem testowane były przez nas czujniki na nartach. Dzięki nim zyskamy ważne informacje choćby o skoku czy prędkości lądowania" - dodaje Stoeckl.

Czy następcą Waltera Hofera ma szansę zostać Norweg?  Jak twierdzi Clas Brede Bråthen, norweski menedżer sportowy, "najważniejsze, aby praca Hofera była kontynuowana, niezależnie od narodowości jego następcy". Jego zdaniem,  niewiele osób będzie w stanie zastąpić obecnego dyrektora PŚ w skokach. "To, co zrobił dla skoków narciarskich, jest niespotykane w międzynarodowych sportach. Skoki zmierzały w złym kierunku, a on zajął się nimi. Rządził dyscypliną pomimo różnych komentarzy z zewnątrz. Najważniejszą rzeczą,  jaką Walter Hofer zrobił dla dyscypliny,  było pokazanie skoków jako sportu niszowego,  za którym nie stoi żadna organizacja czy korporacja. Przeprowadził dialog z osobami, które cenią zabawę oraz sprostał wymaganiom, które postawili przed nim ludzie telewizji, czyli rozrywki" - ocenił Bråthen.

Priorytetem Waltera Hofera przed przejściem na emeryturę bedzie popularyzacja skoków narciarskich w Stanach Zjednoczonych i Tucji. Widać to w kalendarzu na sezon 2019/2020, do którego wprowadził zawody na skoczniach w obu tych krajach. Hofer zapewnia również,  że jego decyzja o rezygnacji ze stanowiska spowodowana jest wyłącznie wiekiem.

Źródło: Dagbladet.no

You May Also Like

0 komentarze