Obsługiwane przez usługę Blogger.

Koniec kariery Ronana Lamy-Chappuis

by - 4:57 PM

(fot. fis-ski.com)

Ronan Lamy-Chappuis w obawie o swoje zdrowie, postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego, o czym poinformował na swoim Facebook'owym profilu.

Dwudziestopięcioletni skoczek, o którym mowa wygrał najcięższą walkę jaka może być - walkę o życie. Od 2016 roku chorował na nowotwór kości (na szczęście, jego łagodniejszą odmianę). W maju 2017 roku poddał się operacji usunięcia guza z kręgosłupa i dzięki temu, w grudniu ubiegłego roku mógł powrócić do zmagań na skoczni. 

Ronan o swojej decyzji pisze: "Skoki narciarskie przyniosły mi niesamowite, niezapomniane emocje i chwile, ale czasami ciało dogania cię i daje ci sygnały, których musisz słuchać i szanować, nawet jeśli jest to trudne. [...] podjąłem trudną decyzję, by zakończyć moją skokową karierę.
Decyzja ta była wynikiem długiej podróży,  ale decyzja ta ostatecznie dała mi wyzwolenie".

Młody Francuz swoje pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył w 2014 roku podczas zawodów w Wiśle, gdzie zajął 24. miejsce. Tego samego roku w Sapporo uplasował się na 11. pozycji, co jest jego najlepszym  wynikiem w zawodach Pucharu Świata. Zdobył również srebrny krążek podczas Mistrzostw Francji. 

źródło: facebook.com/wikipedia.org

You May Also Like

0 komentarze